Храм святого апостола Луки1

Храм ап. Луки (при шпиталі ГУМВС України)

вул. Майбороди 19

З кінця 90-х рр. на території Інституту Нейрохірургії Національної Академії медичних наук України існувала група віруючих лікарів, котрі на постійній основі запрошували священнослужителів УПЦ для звершення требних богослужінь. З часом відчулась нагальна потреба мати на території лікарні храм-каплицю. Спочатку зареєстрували парафію,а згодом, з наданої медзакладом будівлі, побудували каплицю на честь Федорівської ікони Богоматері, площею 24 кв.м.

Перша літургія була відслужена на Пасху 2005 року. З того часу проводились богослужіння в усі недільні та святкові дні. Щонеділі перед літургією відвідувалися маленькі пацієнти відділення дитячої нейрохірургії, де проходило причастя та звершувалися молебні.

В прилеглих до Нейроінституту лікарняних закладах (Інституту Педіатрії та Госпіталі ГУВС) також проводилась проповідницька та роз'яснювальна робота з керівництвом та персоналом лікарень щодо побудови та облаштування каплиць для потреб хворих та персоналу.

Згодом було побудовано каплицю на честь апостола і євангеліста Луки на території шпиталю, площею 17 кв. м., котра була освячена з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира протоієреєм Віталієм Косовським 5 травня 2007 р. З часом каплицю розширили до розмірів 70 кв. м., а згодом до церкви були перенесені всі основні богослужіння, за виключенням суботньої літургії.

На даний час щоденно в храмі ап. Луки служиться молебень о 13-00, всенічне бдіння щосуботи о 16-00 та літургія о 8-00 щонеділі. Також проводяться служби в святкові дні. В найближчих планах - недільна школа при храмі. Також парафія в особі настоятеля та помічників приймала діяльну участь в роботі Військового відділу Київської єпархії, що вилилось в побудові каплиці св. Олександра Невського в ПМОП «Беркут» і каплиці на честь Хрестовоздвиження в полку ДАЇ.

Тел. 222-65-43.
Престольне свято: 5 травня.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua