IMG_5800

Архітектурний ансамбль столичного храму відзначено дипломом Департамента будівництва Мінрегіону

26 серпня Департамент державних програм та розвитку житлового будівництва Міністерства регіонального розвитку відзначив дипломом II ступеня релігійну громаду Української Православної Церкви парафії на честь святої великомучениці Варвари, а також генерального підрядника та генерального проектувальника за перемогу у конкурсі на кращі споруди, збудовані та прийняті в експлуатацію в Україні у 2013 році в номінації "Культові споруди" за спорудження храму на честь великомучениці Варвари Першого шевченківського благочиння.

До церемонії нагородженні номінантів конкурсу був запрошений голова Відділу з питань архітектури, будівництва та охорони пам’яток церковного зодчества Київської єпархії протоієрей Петро Семащук та настоятель храму протоієрей Васлій Озимчук.

Зокрема, всі учасники конкурсу змагалися в дев’яти номінаціях: житлове будівництво, інженерні споруди та об’єкти транспортної інфраструктури, об’єкти соціально-культурної та оздоровчої сфери, промислові підприємства та об’єкти виробничого призначення, адміністративно-офісне та готельне будівництво, об’єкти освіти, виховання та підготовки кадрів, об’єкти сільського будівництва, культові споруди, об’єкти дозвілля та відпочинку. Було представлено 66 об’єктів з 23 областей України.

Храм на честь великомучениці Варвари розташований на розі вулиць Багговутівської та Пугачова у Шевченківському районі міста Києва.
В’їзд на територію передбачено з вулиці Багговутівської. Розміщення храму на території виконано з урахуванням забезпечення зонування за функціональним призначенням, максимального збереження зелених насаджень та створення виразного архітектурного ансамблю всього храмового комплексу. На території виконано об’їзну дорогу для пожежних машин, яка має вигляд прогулянкової та призначена, зокрема, для проведення хресних ходів. Проектом благоустрою передбачалися також тимчасові стоянки для автомобілів, комплексне озеленення та брукування.

Споруда являє собою одноглавий хрестовокупольний храм з прямокутним притвором. Будівля здалеку привертає увагу стрункістю пропорцій і стриманими архітектурними деталями. Храм архітектурно оживлює перехрестя вулиць та являється домінантою цього місця.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua