wpid-dsc_0378-vi_edit.jpg

Архієпископ Макарівський Іларій звершив лiтургію в храмi села Осикове

30 серпня, у Неділю 13-ту від П’ятдесятниці, напередодні свята на честь ікони Божої Матері «Всецариця» з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія архієпископ Макарівський Іларій, керуючий Макарівським вікаріатством, звершив Божественну літургію в храмі на честь ікони «Всецариця» Бишівського благочиння. Саме цього дня тут відзначали день села та престольне свято.

Його Високопреосвященству співслужили: благочинний та настоятель храму архімандрит Філарет (Єгоров), духовенство Бишівського благочиння. За богослужінням молилися: сільський голова Андрій Шевчук, депутати районної ради та місцевої територіальної громади.
Службу Божу відвідали учні місцевої загальноосвітньої школи та вихованці соціальних центрів Макарівщини: «Промінь надії», де перебувають діти з проблемних сімей та діти без батьківської опіки, а також Центру реабілітації для дітей та підлітків с. Копилів.

Після Євангельського читання архієпископ Іларій виголосив проповідь і підкреслив, що все, що трапляється в світі та з нами, відбувається не без Божого Промислу. І за все, в тому числі за хвороби, треба дякувати Богові, роблячи необхідні висновки.

Після сугубої ектенії владика Іларій возніс молитву за мир в Україні. Також було піднесено особливу молитву за онкохворих людей.

Після завершення Божественної літургії відбувся хресний хід навколо храму. Потім відслужили молебний чин перед початком нового навчального року за всіх, хто навчає і навчається.

Архієпископ Іларій привітав усіх з престольним святом, днем села та  початком навчального року, передавши благословення та привітання Предстоятеля Української Православної Церкви. Ахімандрит Філарет подякував владиці Іларію за очолене Богослужіння та передане благословення Його Блаженства.
Сільський голова Андрій Шевчук вручив архієпископу Іларію та настоятелю храму грамоти-відзнаки від місцевої територіальної громади, подякувавши Його Високопреосвященству за турботу про її мешканців. А неодноразовий переможець та лауреат всеукраїнських і міжнародних фестивалів православної  пісні Михайло Кухар з Макарова виконав авторські пісні.

У благословення від Високопреосвященнішого Іларія всі отримали ікони «Прибавлення розуму» та «Всецариця». Особливі подарунки – канцелярські вироби та гостинці – були підготовлені для тих, хто навчається.

Свято продовжилося концертом місцевої самодіяльності, який відвідали гості з Голандії – представники миротворчої організації «PAX for peace» (Нідерланди), які  разом з молоддю з різних регіонів України проводять «Тур миру» по Україні.

Цього ж дня сільський голова і настоятель парафії відвідали сім’ї мобілізованих військовослужбовців та учасників бойових дій Другої світової війни. Від територіальної громади та духовної православної громади села всім вручили грамоти та матеріальну підтримку.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua