Архієпископ Макарівський Іларій молитовно вшанував пам’ять Паїсія Величковського та взяв участь у круглому столі, присвяченому преподобному

28 листопада вікарій Київської митрополії архієпископ Макарівський Іларій з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія звершив Божественну літургію в храмі преподобної Параскеви Сербської селища Лишня Бишівського благочиння.

Його Високопреосвященству співслужили благочинний Бишівського благочиння, настоятель храму архімандрит Філарет (Єгоров), духовенство Макарівського вікаріатства.

За богослужінням молилися в.о. керівника Трьохізбенської військово-цивільної адміністрації Луганської області Руслан Ткачук, голова обласного фонду милосердя та здоров’я при Київській обласній державній адміністрації Галина Єкименкова, сільський голова сіл Лишня та Осикове Андрій Шевчук, представники органів місцевого самоврядування, вчитель християнської етики загальноосвітньої школи с. Лишня Тетяна Лозовенко зі своїми учнями, гості з різних населених пунктів України.

На кліросі співали молодіжний архієрейський хор Макарівського вікаріатства, народний гурт с. Лишня «Сік землі» та дитячий парафіяльний хор.

Священнослужителі піднесли молитву за мир в Україні. Наприкінці Божественної літургії відбувся чин Славлення перед іконою преподобного Паїсія Величковського з піднесенням молитви до святого.

У зв’язку з вшануванням Дня пам’яті жертв голодоморів по завершенні літургії архієпископ Іларій очолив панахиду за всіма загиблими у роки лихоліття.

Після цього Високопреосвященніший владика звернувся до парафіян, привітавши їх зі святом преподобного Паїсія та передав благословення Предстоятеля Української Православної Церкви. Архієрей зазначив, що в часи духовного занепаду преподобний Паїсій багато потрудився для відродження справжнього християнства, відновлюючи практику духовного ділання та умної молитви. За його прикладом і сучасним християнам потрібно трудитися, щоб завжди повертатися до «єдиного на потребу» – глибокої чистої молитви та життя в Бозі. Якщо ж Господь зможе народжуватися та знаходити Собі оселю в людських серцях, якщо люди завжди будуть зі Христом, тоді не будуть повторюватися жахи голодомору – страшні наслідки людського боговідступництва.

Настоятель храму подякував керуючому вікаріатством за слово настанови та передане благословення Його Блаженства, а також передав духовні подарунки. З рук владики Іларія всі присутні в храмі отримали в благословення ікони преподобного Паїсія Величковського.

Духовне спілкування продовжилося на міжнародному круглому столі «Преподобний Паїсій Величковський в історії та сучасності», влаштованому в бібліотеці парафіяльного духовно-просвітницького та соціального центру «Ковчег» за участі священнослужителів та науковців з України, Молдови та Італії. Після вступної промови архімандрита Філарета пролунало вітальне слово протоієрея Василія Чобану (Кишинів-Костешти, Православна Церква Молдови), присвячене зв’язку преподобного Паїсія з церковно-історичним контекстом України. У доповіді брата Адальберто Майнарді (Спасо-Преображенський монастир Бозе, Італія) був даний духовний портрет старця Паїсія в його «Житіях» та «Автобіографії». Дарина Морозова, кандидат культурології, викладач Національного університету «Києво-Могилянська академія», розповіла про вплив навчання в Києво-Могилянській академії на подальшу долю та перекладацько-богословську діяльність святого. В обговоренні взяли участь кандидат мистецтвознавства, співробітник видавництва «Дух і літера» Лідія Лозова, військовий журналіст, підполковник Р. Ткачук, голова фонду милосердя та здоров’я Київської держадміністрації Г. Єкименкова, клірики Макарівського вікаріатства, парафіяни храмів Бишівського благочиння. Учасники переглянули фільм ТК Глас «Преподобний Паїсій Величковський».

Високопреосвященний Іларій подякував учасникам та організаторам за актуалізацію спадку преподобного Паїсія в наш час. Цього ж дня у селі Мироцьке владика разом з благочинним Бучанського благочиння протоієреєм Олександром Козинцем очолив парафіяльне зібрання, де було розглянуто поточні питання з життя парафій.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua