Архієпископ Макарівський Іларій звершив богослужіння престольного свята храму у селi Лишня

27 жовтня, у день пам’яті преподобної Параскеви Сербської, вiкарiй Київської Митрополії архієпископ Макарівський Іларій з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія звершив Божественну літургію в храмі села Лишня Бишівського благочиння, присвяченому цій святій.

Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Бишівського благочиння, настоятель храму архімандрит Філарет (Єгоров), благочинний Макарівського благочиння архімандрит Кирил (Білан), духовенство Макарівського вікаріатства, Київської та Бориспільської єпархій.

За богослужінням молилися сільський голова сіл Лишня та Осикове Андрій Шевчук, депутати Макарівської районної ради, представники органів місцевого самоврядування. Також храм цього дня відвідали вихованці дитячого садку с. Лишня «Сонечко» на чолі із завідувачкою Тетяною Морсковатих та учні місцевої школи, які вивчають християнську етику. На кліросі співав молодіжний архієрейський хор Макарівського вікаріатства.

Після Євангельського читання з благословення владики Іларія студент Київської духовної академії Олександр Горбаченко промовив проповідь, у якій розповів про життєвий шлях преподобної Параскеви.

Священнослужителі піднесли молитву за мир в Україні.

Після запричасного вірша колективи «Сік землі» с. Лишня, «Калиновий гай» с. Осиково та «Перлина краю» с. Мостище - лауреати фестивалю православної пісні «Пентикостія» - виконали духовні канти.

По завершенні літургії відбувся хресний хід навколо духовного парафіяльного центру «Ковчег», у якому розміщено храм преподобної Параскеви. Священнослужителі піднесли молитву до святої. Архієпископ Іларій привітав усіх з престольним святом та передав благословення Предстоятеля Української Православної Церкви.

Після богослужіння архієпископ Іларій зазначив, що Господь, бачачи кожного з нас, вишукує ту перлину, якою ми можемо спасатися. А нам необхiдно старатися, щоб наша перлина завжди була в нас на поверхні, - щоб ми розвивали в собі спасительні добрі риси й чесноти, які маємо. Адже преподобна Параскева не одразу стала святою, а поступово примножувала перлину в своєму серці, поки вона не стала величезною перлиною – Самим Христом.

Усі присутні в храмі отримали в благословення від макарівського владики ікони преподобної Параскеви та подарунки.

Святкування престольного дня продовжилося в місцевому Будинку культури, де виступили народнi гурти, дитячi ансамблi та автори-виконавцi. Слухачів привітали з храмовим святом сільський голова та настоятель храму.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua