DSC_0212-vi

Архієпископ Макарівський Іларій звершив літургію на Батьківщині святителя Димитрія Ростовського у день його пам’яті

4 жовтня, у день шанування пам’яті святителя Димитрія Ростовського, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія вікарій Київської Митрополії архієпископ Макарівський Іларій, керуючий Макарівським вікаріатством, звершив Божественну літургію в храмі на честь Іллі Пророка смт Макарів - Батьківщині святого. Саме тут у 1651 році народився майбутній Ростовський святитель.

Його Високопреосвященству співслужили: прес-секретар Макарівського вікаріатства та благочинний Бишівського благочиння архімандрит Філарет (Єгоров), настоятель храму протоієрей Андрій Ярош, клірики Макарівського вікаріатства.

За богослужінням молилися народний депутат України Руслан Сольвар, депутати Макарівської районної ради, представники влади.

Після Євангельського читання архієпископ Іларій звернувся до вірян зі словом проповіді. У ній Його Високопреосвященство підкреслив, що святитель Димитрій Ростовський є для нас справжнім прикладом несення життєвого хреста християнина, адже, перебуваючи в непростих життєвих обставинах, він через усе життя зберіг і проніс вірність Богові, Святій Церкві, заповідям Господнім.

Після сугубої єктенії Владика Іларій підніс молитву за мир в Україні. По завершенні Божественної літургії відбувся хресний хід навколо храму, в якому є боковий вівтар на честь святителя Димитрія Ростовського з ракою із часткою його мощей. Священнослужителі вознесли молитву до святого. Наприкінці відбулося поклоніння Хресту, після чого хрест занесли до вівтаря.

Архієпископ Іларій привітав усіх зі святом святителя Димитрія та передав благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія. Зі словом вдячності священноначалію Української Православної Церкви та клірикам Макарівського вікаріатства до присутніх звернувся Руслан Сольвар. Архімандрит Філарет та протоієрей Андрій подякували Високопреосвященнішому Іларію за звершене богослужіння й передане благословення Предстоятеля нашої Церкви. В духовний дар від Владики Іларія всі в храмі отримали святі ікони.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua