Благочинний Деснянського благочиння відвідав мітинг-реквієм у Меморіальному комплексі Букринського плацдарму

17 червня з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія до 75-их роковин вторгнення нацистських військ на територію СРСР благочинний Деснянського благочиння Східного київського вікаріатства протоієрей Димитрій Григорак відвідав Меморіальний комплекс Букринського плацдарму, що знаходиться в селі Ходорів Миронівського району Київської області. За участю ветеранської організації Деснянського району, а також представників Деснянської РДА було проведено урочистий мітинг-реквієм та покладання квітів до пам’ятного знака, встановленого мешканцями Деснянського району з вшанування пам’яті загиблих воїнів.

Отець Димитрій разом з ветеранами Деснянського району, учасниками бойових дій, дітьми та вдовами спочилих, афганцями, воїнами АТО біля Меморіалу Слави словами великої шани та поваги висловили вдячність всім, хто своє життя поклав за віру та Батьківщину в роки страшної війни, зокрема тих, хто поліг на полі битви в Букрині. Після офіційної частини відбулось урочисте покладання квітів до братських могил. Хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять тих, хто поліг у кровопролитній битві за Дніпро. Лише на території Меморіалу покоїться прах 2181 воїна, серед яких 15 Героїв Радянського Союзу. Також квіти були покладені до пам’ятного каменя на Букринському плацдармі, на якому викарбувано – «Воїнам-визволителям столиці України від вдячних мешканців Деснянського району м. Києва»

Також делегація відвідала церкву ікони Божої Матері Всіх скорботних Радість неподалік меморіалу, котру разом з Меморіалом Слави було збудовано за ініціативи колишнього очільника Деснянського району Віктора Лаги, голови Ради ветеранів Деснянського району Андрія Пікалюка, голови Миронівської ради ветеранів Анатолія Гусара. Отець Димитрій, а також настоятель церкви отець Віталій відслужили панахиду за спочилими.

Протягом багатьох років Меморіальний комплекс, церква, а також Ветеранська організація підтримується та опікується Деснянською РДА, Миронівською РДА, Свято-Троїцькою парафією, а також благодійниками: віктором Лагою, Миколою Бойком, Юрієм Зубком, Сергієм Майзелем, Володимиром Шарійом, які завжди підтримують та активно допомагають в органіцації щорічних заходів, присвячених вшануванню пам'яті загиблих в роки Другої світової війни, забезпечують Ветеранську організацію транспортом, квітами, трапезою, матеріальною допомогою.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua