wpid-dsc_0309_edit.jpg

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив урочистості з нагоди Собору Волинських святих

23 жовтня, в рамках святкування 1000-річчя преставлення святого рівноапостольного князя Володимира Хрестителя, а також у день вшанування Собору Волинських святих, Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив богослужіння у храмі Всіх святих землі Волинської м. Луцьк.

Його Блаженству співслужили митрополити: Вишгородський і Чорнобильський Павел, Волинський і Луцький Нифонт, Білоцерківський і Богуславський Августин, Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр; архієпископ Володимир-Волинський і Ковельский Володимир, єпископ Ірпінський Климент, а також духовенство міста і гості єпархії в священному сані. За Літургією молився голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик.

За богослужінням співали хор студентів Волинської духовної семінарії та учасники хору храму Всіх святих землі волинської «Волинські дзвони» під керівництвом Марії Вислоцької.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до віруючих, які у великій кількості прийшли привітати свого Предстоятеля на Волині, зі словом проповіді. Його Блаженство відзначив, що святі Волинської землі – це люди різного соціального стану і віку, преподобні і праведні, але кожен із них у свій час і на своєму місці догодив своїм земним життям Богу. А догождати Господу означає, як сказано у Святому Письмі, «один за одного тягарі нести, і цим здійснити закон Христа».

Згадуючи преподобного Іова Почаївського, Блаженніший владика зауважив, що він був одним із мужніх захисників Православної віри, а основною його зброєю була молитва. Сьогодні, коли Церква також переживає непрості часи, ми, за словами Предстоятеля, знову маємо бути мужніми і стійкими у своїй вірі.

По завершенні богослужіння був звершений хресний хід, після якого Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав волинську паству зі святом, подарував храму Всіх Святих землі Волинської богослужбове Євангеліє. За заслуги перед Українською Православною Церквою Предстоятель відзначив орденом свт. Миколая Чудотворця благодійника Василя Токарського.

У свою чергу, в подяку за розділену духовну радість, секретар Волинської єпархії протоієрей Миколай Бондарук вручив Предстоятелю УПЦ Почаївську ікону Божої Матері.

Пізніше Блаженніший Митрополит Онуфрій відвідав Музей волинської ікони, де завідувач Музею Тетяна Єлісєєва провела для гостей невелику екскурсію. В подарунок музею Його Блаженство передав відзнаки Предстоятеля Української Православної Церкви «За особливі заслуги перед Українською Православною Церквою» та «Благословення за труди на благо Святої Церкви».

volyn.church.ua

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua