wpid-dsc_0080.jpg

Церква благословляє учасників хресної ходи нести лише хоругви, розп’яття і ікони – Керуючий справами УПЦ

Всеукраїнський Хресний хід, що розпочався на сході й заході нашої країни – це поєднання духовної і фізичної праці, заради миру і єдності України, а не майданчик для політичних провокацій. Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, про це заявив Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

«Ця хресна хода розпочалася з надією на здобуття довгоочікуваного миру в Україні. Адже наша країна, виснажена війною, ненавистю, кровопролиттям, як ніколи потребує миру. Саме тому і було організовано таку масштабну хресну ходу, покликану об’єднати країну від заходу до сходу, від півночі до півдня. Це єдина її мета. Якщо поспілкуватися з паломниками, то з’ясується, що для того, щоб вийти з хресною ходою зі Свято-Успенської Почаївської Лаври, приїхали люди з Донецької та Луганської області. А православні, наприклад, Вінницької та Рівненської областей йдуть з віруючими Донбасу зі Святогірської Лаври. Хіба це не показник того, що люди хочуть жити в згоді один з одним? Ті ж сили, які марно намагаються знайти тут політичну складову, мають пам’ятати, що Церква – це не політичний інститут», – сказав митрополит Антоній.

Керуючий справами УПЦ закликав учасників хресної ходи не піддаватися на провокації, не використовувати політичні гасла і атрибутику. «Традиційно хресні ходи завжди супроводжують особливо шановані православні святині: чудотворні ікони, мощі святих. Також благословляється нести хоругви і розп’яття. Але абсолютно очевидно, що різній політичній атрибутиці, до якої б партії чи ідеї вона не належала – не місце в хресній ході. Мені хотілося б ще раз звернутися до прочан, які звершують подвиг хресної ходи: нікому не давайте приводу звинуватити вас у провокаціях і утримайтеся від політичної ідентифікації. Навчайте свого ближнього, якщо він впаде в таку спокусу. На жаль, в Україні достатньо сил, які намагаються зробити з Церкви образ ворога, тому, не варто давати їм найменшого приводу», – підкреслив митрополит Антоній.

Центр інформації УПЦ

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua