До України прибула правиця святого великомученика Георгія Побідоносця

30 жовтня, з благословення Святішого Патріарха Константинополя і Нового Риму Варфоломія І і Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира та за сприяння Президента України Віктора Януковича, з монастиря Ксенофонт Святої Гори Афон до України прибули чесні мощі (правиця) великомученика Георгія Побідоносця. Разом з правицею з афонського монастиря була привезена ікона великомученика Георгія Х століття.

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви біля Святих Воріт Києво-Печерської Лаври правицю святого великомученика зустріли керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній та намісник лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Також святиню зустрічали єпископат та духовенство Української Православної Церкви, студенти Київських духовних шкіл та багаточисельні віруючі.

Ковчег з мощами було перенесено в Успенський собор обителі, де було звершено молебень з піднесенням молитви до святого великомученика. У соборній молитві взяли участь: митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Білогородський Миколай, єпископ Макарівський Іларій, єпископ Львівський і Галицький Філарет, єпископ Обухівський Іона, єпископ Ірпінський Климент, єпископ Бородянський Варсонофій, єпископ Фастівський Даміан, єпископ Васильківський Миколай. За богослужінням молився Президент України Віктор Янукович.

Наприкінці молебню митрополит Павел привітав єпископат, духовенство, а також усіх віруючих, що зібралися в храмі, зі значною подією прибуття чесних мощів Георгія Побідоносця до України. Його Преосвященство висловив слова подяки наміснику монастиря Ксенофонт архімандриту Олексію, який супроводжуватиме ковчег з мощами, за можливість вклонитися великій святині.

У свою чергу, архімандрит Олексій подякував владиці Павлу за прийом у стінах обителі Пресвятої Богородиці та відмітив, що святий великомученик Георгій є шанованим святим всіх християн.

Ковчег з мощами перебуватиме у Стефанівському приділі Успенського собору лаври до 4 листопада, після чого святиню перенесуть до Кафедрального собору УПЦ на честь Воскресіння Христового.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua