Голова Архітектурного відділу взяв участь у паломницькій конференції

28 жовтня голова Відділу по архітектурі, будівництву та охороні пам'яток церковної архітектури Київської єпархії ієрей Петро Семащук взяв участь у роботі Всеукраїнської паломницької конференції. Лейтмотивом конференції стало питання ефективної та плідної співпраці між різними паломницькими службами УПЦ (єпархіальними, парафіяльними, тощо) у межах України.

У своїх доповідях учасники конференції в контексті паломництва торкалися різних актуальних питань, які турбують сучасного прочанина і, власне, паломницькі служби. Зокрема, директор Паломницького центру при Священному Синоді УПЦ Володимир Теліженко акцентував увагу керівників паломницьких служб на тому, що Паломницьким центром, в прямому значенні цього слова, може називатися лише вищезгаданий Паломницький центр при Священному Синоді. Адже завдання центру – координувати роботу усіх паломницьких служб УПЦ.

Доповідь голови Архітектурного відділу Київської єпархії на паломницькій конференції стосувалася місіонерської складової паломницьких поїздок. У ній ієрей Петро Семащук зазначив, що будь яка поїздка прочанина до святих місць повинна стати не лише знайомством з церковною архітектурою та історією, але й можливістю доторкнутися до автентичного життя Православної Церкви, до глибин духовності. Іншими словами, християнин разом із знаннями про історію Церкви в питаннях церковної історії, археології та інших богословських дисциплін, повинен мати можливість наповнювати свою душу благодаттю Божою. І це - головна складова правильної прощі.

Також в ході конференції та в рамках співпраці з Паломницьким центром при Священному Синоді ієреєм Петром було запропоновано ідею спільного видання путівнику по храмам Києва з метою популяризації паломницьким маршрутів, а також популяризації самих храмів УПЦ у Києві. Останнє було гаряче підтримано дирекцією Паломницького центру.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua