Голова Архітектурного відділу взяв участь у “Климентівських читаннях”

10 грудня в Центрі польських та європейських студій НаУКМА відбулися щорічні "Климентівські читання", присвячені пам'яті священномученика Климента Римського (8 грудня) та Сергія Аверинцева (10 грудня).

Організатор читань - Центр святого Климента "Спілкування та діалог культур" та видавництво "Дух і літера". Вступне слово до присутніх сказав директор Центру європейських гуманітарних досліджень та науково-видавничого об'єднання "Дух і літера", ініціатор створення Центру святого Климента, Костянтин Сігов.

Науковий працівник Центру Юрій Вестель зробив повідомлення про новий науковий переклад з коментарями Першого послання святителя Климента Римського до коринтян (http://www.clement.kiev.ua/ru/node/1060). Після чого, з доповіддю про "Київський Єрусалим" і його приділ на честь святителя Климента (на території розкопаного фундаменту храму Феодора Освяченого) виступив глава Відділу по архітектурі, будівництву та охороні пам'яток церковної архітектури Київської єпархії ієрей Петро Семащук. 8 грудня парафія на честь Феодора Освяченого відзначила мале престольне свято, присвячене священномученику Клименту. В даний час це - єдиний храм у Києві, пов'язаний з ім'ям цього святого, улаштовувача однієї з перших християнських церков на території України.

Також частину зустрічі було присвячено пам'яті Сергія Аверинцева (10 грудня 1937 - 21 лютого 2004) - філолога, культуролога, історика культури (у тому числі християнської), філософа, літературознавця, біблеїста, голови Російського біблійного товариства.

Центр святого Климента "Спілкування та діалог культур" має на меті сприяти діалогу між різними культурними традиціями і мирне вирішення спірних питань, приймати активну участь у духовному і богословському просвітництві, в першу чергу, серед академічної спільноти, інтелігенції, молоді, проведення науково-богословських досліджень і публікація богословської літератури.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua