IMG_0724

Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри зустрівся з насельниками афонського монастиря Есфігмен

2 липня Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій зустрівся з канонічною братією монастиря Есфігмен Святої Гори Афон на чолі з ігуменом обителі архімандритом Варфоломієм у супроводі ієромонаха Гавриїла та монаха Йосифа.

Афонська братія відвідує Україну з паломницькою метою. Цікаво, що, за переданням, преподобний Антоній Печерський прийняв чернечий постриг саме у монастирі Есфігмен, з якого і повернувся до Києва, щоб започаткувати чернецтво на Русі.

Під час зустрічі братія розповіла Місцеблюстителю про сучасне життя монастиря.

Сторони обговорили супільно-політичну ситуацію в Україні, а також проблеми сучасного суспільства. Ігумен монастиря запевнив митрополита Онуфрія в постійних молитвах братії за мир, особливо церковний, в Україні.

Наостанок владика-Місцеблюститель подарував гостям пам’ятні подарунки.

У зустрічі взяли участь також єпископ Бородянський Варсонофій, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич та співробітник відділу ієрей Георгій Георгіца.

Братія монастиря Есфігмен, що проживає у стінах історичної обителі, є в розколі до Вселенського Православ’я. З 1974 року, посилаючись на екуменічні контакти Вселенського Патріарха, вони відмовилися возносити його ім’я за богослужінням і вважають себе належними до юрисдикції розкольницької старостильної "Істинно-православної церкви Греції". Аби відновити старовинну традицію Святої Гори відносно 20-чисельної кількості монастирів на Афоні, Священний Кінот благословив відновлення канонічної братії Есфігмену, яка тимчасово, поки обитель захоплена монахами-розкольниками, проживає в столиці Афону Кареї. Сьогодні канонічну есфігменську братію очолює ігумен Варфоломей.

church.ua

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua