Місіонерським відділом розпочато духовно-просвітницький семінар «Традиційна сім’я у сучасному світі»

7 грудня в приміщенні громадської організації «Всеукраїнське об'єднання захисту прав сім'ї» розпочався духовно-просвітницький семінар «Традиційна сім’я у сучасному світі». Тема першого засідання семінару була присвячена найближчим святам різдвяного зимового циклу. Зрозуміло, що православні традиції здавна поєдналися з народними віруваннями. І тому існує, як ніколи, потреба у правильному розумінні, в душекорисному поєднанні старого та нового (християнського), аби не вступити в суперечку з вченням Церкви, не зашкодити особистості християнина.

Семінар з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія організовано Місіонерським відділом Київської єпархії та Громадською організацією «Всеукраїнське об'єднання захисту прав сім'ї» за підтримки Синодального відділу релігійної освіти, катехизації та місіонерства УПЦ.

Запрошені на семінар гості та учасники познайомилися з доповідями ієрея Георгія Крючкова (голови Місіонерського відділу Київської єпархії) «Дещо з історії християнських свят», Галини Бондаренко «Історія святкування як феномен науки», Ірини Ковальчук (секретаря Синодального відділу) «Неоязичництво в сучасних святах та проблема двовір’я», Дар’ї Шестакової (викладача Інституту ім. Карпенка-Карого) «З історії новорічних костюмів». Були проведені презентація культурологічних проектів Павла Дударя, проекту «Трійця» та майстер-клас «Вчимося готувати подарунки до Різдва». Після виступів тривало жваве обговорення, висувалися пропозиції та побажання щодо подальших тем для висвітлення в межах семінарських засідань, проведень окремих майстер-класів, спеціальних навчальних курсів тощо.

Окрасою семінару стали виступи молодої бандуристки Марії Томнюк та православного молодіжного хору «О, чудесе!» (керівник – Олена Маєва). Після основної програми гостей семінару почастували смачним чаєм з печивом та цукерками, запросили до активної співпраці у проведенні наступних засідань. Наприкінці прозвучала спільна молитва.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua