wpid-dsc_002ч6.jpg.jpeg

Митрополит Бориспільський i Броварський Антоній в Міжнародний день прав людини нагадав про неприпустимість утиску прав віруючих

В цивілізованій державі дискримінація за релігійною ознакою неприпустима.

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, про це в Міжнародний день прав людини сказав Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський i Броварський Антоній.

«Сьогоднішнє свято пов’язане з Загальною декларацією прав людини. Цей документ переведений на безліч мов. В основу Декларації прав людини покладені базові загальнолюдські цінності, які мають християнську природу. Серед них – свобода думки, совісті і релігії. З чого випливає такий принцип, як відмова від дискримінації за світоглядною або релігійною ознакою. З цим в нашій країні, на жаль, останнім часом спостерігаються певні проблеми», – зазначив митрополит Антоній.

За його словами, в цьому році неодноразово порушувалися права віруючих УПЦ.

«Перш за все, мова йде про захоплення храмів і агресію проти парафіян нашої Церкви. В цивілізованій країні це неприпустимо. Це створює підстави для міжконфесійного конфлікту і грає на руку тим, хто зацікавлений в розхитуванні ситуації в Україні. Дискримінаційне ставлення до віруючих УПЦ проявляється і в деяких петиціях, які з’являються на сайтах органів влади. Останній приклад – ініціатива про переведення в Київський патріархат Києво-Печерської Лаври, яку кожен день відвідує безліч прочан УПЦ. У такий петиції відсутня правова основа», – підкреслив Керуючий справами УПЦ.

При цьому владика Антоній зазначив, що у Церкви є свої пропозиції щодо змін до Конституції України, пов’язані з правами людини.

«В Основному законі має бути закріплено право громадян на захист життя від моменту зачаття до моменту природної смерті, а також право на таємницю сповіді. В цьому з нами солідарні й інші релігійні конфесії України. У липні поточного року Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій направила відповідні пропозиції в Конституційну комісію», – сказав Керуючий справами УПЦ.

Центр інформації УПЦ

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua