На Макарівщині відбулася урочиста Академія, присвячена святителю Димитрію Ростовському

17 грудня з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира відбулася урочиста Академія, присвячена дню народження святителя Димитрія Ростовського, яку очолив вікарій Київської Митрополії єпископ Макарівський Іларій. Захід пройшов у Макарові, на батьківщині святителя, який народився в цьому козацькому містечку в грудні 1651 року.

Урочисту зустріч було організовано Макарівським вікаріатством, Відділом культури, національностей та релігій Макарівської районної державної адміністрації та макарівським Центром творчості дітей та юнацтва ім. Свт. Димитрія Ростовського (Данила Туптала).

Розпочинаючи урочисте зібрання, яке відбулося в актовому залі Центру творчості дітей та юнацтва, єпископ Макарівський Іларій підкреслив вагомість багатогранних трудів святителя Димитрія Ростовського. Також владика зазначив, що в наш час необхідно впроваджувати в життя його духовну, літературну, мистецьку та педагогічну спадщину.

До присутніх також звернулися прес-секретар Макарівського вікаріатства архімандрит Філарет (Єгоров) та директор Центру творчості дітей та юнацтва Ігор Годенков. Було підкреслено важливість всебічної співпраці між служителями Церкви Христової та тими людьми, які є причетними до педагогіки та мистецтва, адже будь-яка справжня творчість є співтворчістю з Богом.

Перед присутніми виступили учасники хорових колективів Макарівщини, а також школярі району та юні вихованці Центру творчості дітей та юнацтва. Було виконано старовинні канти, автором яких є святитель Димитрій, а також народні духовні канти та піснеспіви.

До Академії долучилися й представники Житомирської єпархії, які виконали духовні твори. У виконанні координатора урочистої Академії Тамари Отрох, співробітниці Центру творчості дітей та юнацтва, пролунали рядки з "Алфавіту духовного" та інших праць Димитрія Ростовського.

Зі своєю поезію ознайомила всіх місцева поетеса, голова Макарівської районної організації "Конгрес літераторів України", член-кореспондент Всеукраїнської академії культурної спадщини українського козацтва Паша Гран. Вона подякувала за організовану зустріч та підкреслила вагомість співпраці між представниками творчої інтелігенції та кліриками Макарівського вікаріатства, як на місцях, так і повсюди.

Також свої вірші читала поетеса, заслужений працівник культури України, голова ВГО "Поступ жінок-мироносиць", член Правління МГО "Земляцтво Придніпров’я", почесна громадянка села Шевченкове (батьківщини Т. Г. Шевченка) Зоя Ружин, яка наголосила на тому, що надбання Димитрія Ростовського ми з відповідальністю повинні впроваджувати не тільки на землі, де народився святитель, але й всюди на Україні та інших країнах світу, бо його духовна спадщина є прикладом всебічного і всеохоплюючого розвинення людської особистості.

Із своїми поетичними доробками виступив і голова Київської обласної організації "Конгрес літераторів України", член Міжрегіональної спілки письменників України, лауреат літературної премії ім. В. Даля Ігор Годенков.

Юні учасники зустрічі отримали з рук єпископа Іларія подарунки до Дня святого Миколая. Також подарунки було підготовлено для всіх учасників урочистої Академії.

В ході проведення свята відбулася виставка приватної колекції українських хусток, з історією яких глядачів ознайомила заступник генерального директора київського журналу "Справи сімейні" Людмила Грабовенко.

Академія на честь пам’яті святителя Димитрія Ростовського проводиться на батьківщині святого вже багато років поспіль, але вперше вона відбулася саме в Центрі творчості дітей та юнацтва. Організаторами було підкреслено, що це є потужним кроком співпраці між священнослужителями та педагогами і творчою інтелігенцією. Адже подібна взаємодія є вкрай необхідною для позитивного формування молоді та підростаючого покоління, які так потребують прикладів, на основі яких вони можуть формуватися як всебічно розвинені особистості.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua