20150426_165540-vi

На Макарівщині відбувся захід, присвячений подвигам жон-мироносиць та ліквідаторів аварії на ЧАЕС

26 квітня, в Неділю жон-мироносиць, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія у приміщенні кіно-концертного залу "Ольвія" смт Макарів відбувся захід, присвячений 29-ій річниці аварії на ЧАЕС.

Захід було організовано священнослужителями Макарівського та Бишівського благочинь та фольклорно-етнографічним гуртком "Дивокрай" (керівник – Отрох Т.М.) Макарівського центру творчості дітей та юнацтва ім. Д. Туптала за підтримки постійної комісії з благодійництва Макарівської районної ради.

Участь у заході взяли вихованці гуртків "Маска" (кер. Леоненко О.М.), "Крок до зірок" (Віноградова М.І.), "Промінці" (Перепелиця С.І.), а також солісти колективу "Вокаліз" разом зі своїми батьками та членами батьківського комітету – Бачинським В.М. та Кухарем М.А. Вони виконали твори духовної, патріотичної, громадської та народної тематики. На сцені виступили місцеві поети, члени Конгресу літераторів України Паша Гран, Марія Верховець, Ігор Годенков.

До присутніх звернувся прес-секретар Макарівського вікаріатства архімандрит Філарет (Єгоров). Він передав усім слова привітання від керуючого Макарівським вікаріатством єпископа Макарівського Іларія зі святом Пасхи, Неділі жон-мироносиць, праведних Іосифа Арімафейського та Никодима – святом вірності Богові й Церкві.

Священик зазначив, що цього дня в усіх храмах УПЦ було звершено також особливі заупокійні молитви за всіх, хто загинув у результаті аварії на Чорнобильській АЕС та її наслідків. Присутні вшанували пам'ять ліквідаторів, а також усіх, хто загинув на сході України, хвилиною мовчання та молитвою. Пролунала "Вічна пам’ять".

Підкресливши значення свята Пасхи, архімандрит Філарет зазначив, що Воскресіння Христа сталося після Голгофи: "Часто буває, що в житті ми переживаємо особисту Голгофу. Пройшовши її шляхом страждань і залишаючись вірними Господу, ми сподобляємося від Нього милості та благодаті. Тож нехай у світлі Воскресіння Христового воскреснуть наші душі й наша земля".

Усім учасникам заходу було вручено солодкі пасхальні гостинці. Дружини священнослужителів та церковнослужительки православних храмів Макарівщини отримали подарунки та квіти.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua