Напередодні 30-х роковин аварії на ЧАЕС звершено панахиду за загиблими в новозбудованому храмі-пам’ятнику Славутича

25 квітня, напередодні 30-х роковин аварії на ЧАЕС, в Свято-Іллінському храмі міста Славутич було звершено панахиду за загиблими та постраждалими під час ліквідації цієї аварії. І хоча ця панахида традиційна для Славутича, в цьому році вона вперше звершувалась в новозбудованому храмі-пам'ятнику, будівництво якого закінчували саме до цієї дати.

Славутич - місто-супутник Чорнобиля; тут живуть ліквідатори, які зібралися з різних республік тодішнього СРСР, переселенці з міста Прип'ять, працівники ЧАЄС. Ці люди з власного досвіду знають, що таке Чорнобильське лихо, ліквідація, наслідки аварії і перспективи для майбутнього цієї землі. Тут живуть герої, які до сьогоднішнього дня забезпечують спокій України і світу від Чорнобильської біди.

Богослужіння з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія звершив вікарій Київської Митрополії єпископ Бородянський Варсонофій. Після закінчення богослужіння від імені Предстоятеля Української Православної Церкви було нагороджено ліквідаторів аварії, ветеранів та благодійників. Нагородні листи зачитав секретар Київської єпархії протоієрей Костянтин Пилипчук.

Цього ж вечора на центральній площі міста було звершено урочисту церемонію і покладання квітів до пам'ятного знаку Героям Чорнобиля.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua