DSC_0339-vi

Парафія на честь Параскеви Сербської у селі Лишня відзначила мале престольне свято

8 грудня, в день пам’яті священномученика Климента Римського, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія вікарії Київської Митрополії митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр і єпископ Макарівський Іларій, керуючий Макарівським вікаріатством, очолили богослужіння у верхньому храмі, присвяченому цьому святому, парафії преподобної Параскеви Сербської селища Лишня Макарівського району.

Архієреям співслужили: настоятель і благочинний Бишівського благочиння архімандрит Філарет (Єгоров), благочинний Макарівського благочиння архімандрит Кирил (Білан), благочинний Білогородського благочиння протоієрей Ростислав Корчак, клірики Макарівського вікаріатства, духовенство Київської, Бориспільської, Білоцерківської єпархій Української Православної Церкви.

За богослужінням молилися сільський голова сіл Лишня та Осикове Андрій Шевчук, депутати місцевих рад, представники органів місцевої влади, директор київського видавництва «Дух і літера», співзасновник і керівник «Центру святого Климента: спілкування та діалог культур», викладач Національного університету «Києво-Могилянська Академія» та Сорбонни Костянтин Сігов, науковці з України, Швейцарії, Німеччини, Франції.

Відвідали богослужіння й викладачі християнської етики з різних навчальних закладів Макарівщини разом зі своїми учнями, учні молодших класів місцевої загальноосвітньої школи, вихованці дитячого садку.

Після Євангельського читання єпископ Іларій виголосив проповідь, у якій розповів про життєвий шлях священномученика Климента Римського, мощі якого привіз до Києва святий рівноапостольний князь Володимир, та відзначив подвиг його святительського служіння. Було вознесено молитву за мир в Україні та за упокій Блаженнішого Митрополита Володимира.

Наприкінці літургії відбувся чин Славлення перед іконою святого Климента з піднесенням молитви до нього. Архієреї тепло привітали настоятеля та громаду з малим престольним святом і передали благословення від Предстоятеля Української Православної Церкви.

Настоятель парафії архімандрит Філарет подякував владикам за звершену літургію та передане благословення Його Блаженства. Отець Філарет підкреслив, що це перше відзначення престольного свята у новоспорудженому храмі.

Духовенство та вірні хресною ходою пройшли на майданчик біля храму, де архієреї звершили освячення дзвонів для новоспорудженої дзвіниці парафіяльного комплексу «Ковчег». У благословення від владики Іларія усім присутнім було вручено ікони святителя Миколая Чудотворця.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua