wpid-2p20160715-pal_2323-1200_edit.jpg

Предстоятель Української Православної Церкви взяв участь у засіданні Священного Синоду РПЦ

15 липня у Даниловому монастирі в Москві Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій взяв участь у засіданні Священного Синоду Руської Православної Церкви, яке очолив Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.

В якості тимчасового члену на час літньої сесії в засіданні взяв участь митрополит Горлівський і Слов’янський Митрофан.

Члени Священого Синоду ухвалили визначення стосовно Собору, що проходив на осторi Крит з 18 по 26 червня цього року.

Зокрема, було зазначено, що Собор став важливою подією в історії соборного процесу в Православній Церкві. Разом із тим, члени Синоду підкреслили, що Собор на Криті відбувся за відсутності згоди з боку ряду автокефальних Православних Церков. З огляду на те, що основу загальноправославної співпраці протягом всього соборного процесу становив принцип консенсусу всіх його учасників, Священий Синод РПЦ визначив, що Собор, який відбувся на Криті, не може розглядатися як Всеправославний, а прийняті на ньому документи – такими, що виражають загальноправославний консенсус.

Під час засідання були також розглянуті поточні життя Руської Православної Церкви.

Серед іншого члени Синоду прийняли ухвалу про порядок канонізації подвижників благочестя в лиці місцевшанованих святих. Відповідний документ про внесення змін до Статуту Руської Православної Церкви буде представлений на розгляд чергового Архієрейського Собору.

Також Священний Синод ухвалив зарахувати до лику святих для місцевого шанування у Православній Церкві в Молдові митрополита Кишинівського і Хотинського Гавриїла (Бенулеску-Бодоні; † 1821), який певний час перебував на Київській Митрополичій кафедрі, а також блаженну Агафію (Маранчук; † 1843) – уродженку Одещини.

news.church.ua

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua