24

Предстоятель УПЦ очолив літургію та архієрейську хіротонію у Свято-Успенській Почаївській Лаврі

5 серпня, у день шанування Почаївської ікони Божої Матері, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Спасо-Преображенському соборі Свято-Успенської Почаївської Лаври.

Перед початком богослужіння Блаженніший владика відвідав святині обителі: мощі преподобних Іова та Амфілохія Почаївських, а також вклонився стопі Пресвятої Богородиці.

На літургії було звершено хіротонію ректора Почаївської духовної семінарії архімандрита Нафанаїла (Крикоти) на єпископа Шумського, вікарія Тернопільської єпархії.

Його Блаженству співслужили митрополити: Хустський і Виноградівський Марк, Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, Вишгородський і Чорнобильський Павел, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври; Луганський і Алчевський Митрофан, голова ВЗЦЗ УПЦ; Іов (Тивонюк), Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, Рівненський і Острозький Варфоломей, Тернопільський і Кременецький Сергій, Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній, Миколаївський і Очаківський Питирим, Білоцерківський і Богуславський Августин, Сарненський і Поліський Анатолій, Почаївський Володимир, намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври; архієпископи: Чимкентський і Таразький Єлевферій, Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, Уманський і Звенигородський Пантелеімон, Чернівецький і Буковинський Мелетій, Балтський і Ананьївський Олексій, Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, Шепетівський і Славутський Пантелеімон, Сумський і Охтирський Євлогій, Городницький Олександр; єпископи: Угольський Антоній, Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, Львівський і Галицький Філарет, Банченський Лонгин, Конотопський і Глухівський Роман, Ірпінський Климент, Бердянський і Приморський Єфрем та Івано-Франківський і Коломийський Тихон.

Після читання Євангелія Блаженніший владика звернувся до чисельних вірян з проповіддю.

На богослужінні було піднесено сугубу молитву за мир в Україні та за упокій душ новопреставлених убієнних ієрея Романа та інокині Алевтини.

Після відпусту Предстоятель УПЦ вручив новообраному єпископу Нафанаїлу жезл та звернувся до нього з архіпастирським словом.

Насамкінець відбувся хресний хід з Почаївською іконою Божої Матері до Успенського собору Лаври, де була піднесена молитва Пресвятій Богородиці.

news.church.ua

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua