IMG_6595

Розпочато співпрацю Міністерства охорони здоров’я з ВРЦіРО

11 квітня відбулася зустріч Міністра охорони здоров’я Олега Мусія з представниками Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій України. Українську Православну Церкву з благословення Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія представляли вікарій Київської Мирополії єпископ Ірпінський Климент, представник УПЦ у Громадській раді при МОЗ України протоієрей Владислав Софійчук та заступник голови Синодального медичного відділу УПЦ протоієрей Генадій Батенко.

Метою зустрічі було відновлення роботи Громадської ради при МОЗ України з питань співпраці з ВРЦіРО, яка впродовж останніх трьох років була призупинена.

"Я бачу нашу співпрацю відкритою, чесною і рівноправною. Переконаний, що ця взаємодія буде корисною для українського народу. У нас спільна гуманітарна місія - охорона здоров’я, і церква завжди йшли поряд. Разом ми зможемо досягти успіху в розбудові суспільства, де морально-етичні засади будуть визначальними, а виконання етичного професійного кодексу, зокрема, кодексу медичного працівника – обов’язковим", - зазначив Міністр.

Представник Головуючого у ВРЦіРО єпископ Ірпінській Климент подякував Панові Мусію й членам Громадської ради при МОЗ України з питань співпраці з ВРЦіРО за організацію і проведення цієї зустрічі. Його Преосвященство наголосив на важливості тих питань, які внесені в порядок денний найближчих засідань Громадської ради, й висловив сподівання, що співпраця з МОЗ буде мати не декларативний характер, а буде конструктивною й втілиться в реальні справи на благо нашої Вітчизни.

Серед подальших напрямків спільної роботи були визначені наступні напрямки:

- залучення фахівців Церков і релігійних організацій до надання безкоштовної медико-психологічної допомоги всім потребуючим, особливо постраждалим і очевидцям розстрілів людей на Майдані Незалежності у Києві;
- профілактика ВІЛ/СНІД засобами, що не протирічать моралі та не розбещують молодь;
- практичне втілення Державної Програми щодо підготовки молоді до подружнього життя;
- розробка та втілення комплексу заходів, спрямованих на запобігання практиці абортів і підтримку кожної вагітності;
- підтримка здорового способу життя через вдосконалення санітарно-просвітницької роботи та розвиток соціальної реклами;
- співпраця у розвитку паліативної та хоспісної допомоги в Україні.

Учасники зустрічі домовилися доопрацювати угоду про співробітництво та положення про Громадську раду, делегувати до її складу нових представників від церков і релігійних організацій та визначити відповідальних за співпрацю з боку МОЗ.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua