wpid-116_edit.jpg

Розпочався Архіпастирський візит Предстоятеля УПЦ до єпархій Донеччини

23 вересня, в рамках Архіпастирського візиту до єпархії Донецької області, Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій прибув до Краматорська. На вокзалі його зустрічали Преосвященні митрополити: Донецький і Маріупольський Іларіон та Горлівський і Слов’янський Митрофан, а також місцеве духовенство та миряни.

Того ж дня Блаженніший владика відвідав Сергіївський жіночий монастир Горлівської єпархії, де звершив молебень перед місцевою шанованою іконою Божої Матері «Скоропослушниця». Його Блаженству співслужили митрополити: Донецький і Маріупольський Іларіон, Горлівський і Слов’янський Митрофан, голова Синодального інформаційного відділу УПЦ, єпископ Ірпінський Климент та чисельне духовенство Горлівської єпархії.

Після молебню Архіпастир звернувся до всіх присутніх із первосвятительським словом. Зокрема він зазначив: «Перш за все я хочу вклонитися правлячим архієреям Донецької області, а також усім священикам і віруючим за їхній подвиг стояння у вірі. Ми знаємо про обставини, які супроводжують ваше життя із засобів масової інформації, але ні телевізор, ні газети, ні Інтернет, не зможуть передати всього того горя, яке ви пережили під час бойових дій. Священик покликаний нести не лише своє горе, але і горе своєї пастви, і тому я вклоняюся всім священнослужителям, які мужньо виконують свій пастирський обов’язок не дивлячись ні на які зовнішні обставини».

Блаженніший владика також наголосив, що його візит є візитом благовіствування миру: «Всі конфлікти, що виникають між людьми повинні вирішуватися лише мирним шляхом. Ми молимося, щоби ніколи не було війни не лише тут, на Донбасі, але і в будь-якій частині земної кулі, оскільки війна є найгіршим проявом гріховності людини».

Також за заслуги перед Українською Православної Церквою Блаженніший Митрополит Онуфрій нагородив настоятельницю Сергіївської обителі ігуменю Феодосію правом носіння другого хреста.

Після цього Його Блаженство відвідав скит Святогірської Лаври на честь святителя Іоанна Шанхайського у с. Адамівка, що пов’язане із життям святителя Іоанна Шанхайського, з якого походив родом святитель Іоанн Тобольський. Також Предстоятель УПЦ завітав до скиту Святогірської Лаври на честь ікони «Всіх скорботних Радість» у с. Богородичне та вклонився місцевим святиням.

Сьогодні ввечері, напередодні дня пам’яті Собору Святогірських святих Предстоятель очолить всенічне бдіння у Свято-Успенській Святогірській Лаврі. Початок богослужіння о 17:00. Почути трансляцію всенічного бдіння можна за посиланням.

news.church.ua

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua