Секретар Київської єпархії по місту Київ відвідав виставку Петриківського розпису на території Лаври

20 грудня у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва на території Києво-Печерської Лаври відбулося урочисте відкриття виставки "Петриківський розпис - колір традицій". Виставку приурочено включенню Петриківського розпису до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства, про що було прийнято рішення на 8-й сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО. Експонати надано з фондів Дніпропетровського художнього музею.

Вступним словом до присутніх виставку відкрив Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул. Також на церемонії відкриття були присутні міністр культури України Леонід Новохатько, заступник голови Київської міської державної адміністрації Віктор Корж.

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира виставку відвідав секретар Київської єпархії по місту Київ протоієрей Віктор Іващук.

Петриківський розпис бере свій початоквід тої орнаментики, що широко застосовувалася у побуті запорожців, які прикрашали ним житла та зброю. З покоління в покоління передаються традиції розпису, неповторного квіткового орнаменту, що згодом усе більш удосконалюється. В останні три роки за підтримки пана Вілкула було здійснено проект з популяризації Петриківського розпису поза межами України. Зокрема, це народне мистецтво презентовано в посольствах України у країнах Євросоюзу, Європейському парламенті в Брюсселі, Музеї сучасного мистецтва в Кувейті, в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі, а також в університеті Мадрида та іспанських містах Барселона і Малага.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua