SavedPicture-2014921172521.jpg

У Бишівському благочинні відзначили століття вшанування Августовської ікони Божої Матері

14 вересня з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія благочинний Бишівського благочиння архімандрит Філарет (Єгоров) звершив Божественну літургію в храмі Успіння Пресвятої Богородиці села Рожів на свято місцево пошанованої Августовської ікони Божої Матері. Благочинному співслужили настоятель храму протоієрей Віктор Мозговий, священнослужителі Бишівського благочиння та гості парафії у священному сані. Цьогоріч вшануванню образу виповнюється рівно сто років

Ікона написана в пам’ять явлення Цариці Небесної під час Першої світової війни в 1914 р. руським воїнам перед битвою під містом Августов тодішньої Сувалкської губернії Царства Польського. За спогадами солдатів та офіцерів, в ніч з 7 на 8 вересня вони побачили на небі Божу Матір з дитиною Іісусом Христом на одній руці, а друга рука вказувала на захід. Після цього розігралася велика битва, яка увінчалася блискучою перемогою над німецьким військом. У цьому бою жоден свідок чудесного видіння не загинув. Згадка про це чудо стала широко відома, надихала й підтримувала людей під час війни.
Під час радянської влади Августовський образ Пресвятої Богородиці, який знаходиться у парафії села Рожів, хотіли понівечити гвинтівкою. На лику Пречистої залишилися подряпини від штика. Але благочестивим мешканцям вдалося сховати образ, і багато років він зберігався на горищі будинку однієї жительки Рожева. Коли у селі  знову відкрили храм, вона віддала ікону до місцевої церкви.

У спільній молитві перед цією незвичайною іконою  присутні на богослужінні звернулися до Пресвятої Богородиці з проханням про допомогу нашому багатостраждальному народові.

Наприкінці служби архімандрит Філарет промовив своє натхненне слово, присвячене до дня церковного новоліття. До парафіян також звернулися з теплими привітальними словами присутні священики. Свято Рожівської громади продовжувалось за спільною трапезою.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua