У “Будинку зі шпилем” освячено і відкрито галерею-ризницю “Чудотворні ікони Афона”

13 грудня в київській історичній будівлі "Будинок зі шпилем" (Будинок Подгорського, ріг вулиці Лисенка та Ярославого Валу) відбулося урочисте освячення і відкриття галереї-ризниці "Чудотворні ікони Афона", в якій представлені списки найвідоміших Богородичних Афонських ікон: "Ігуменя Гори Афонськой", "Достойно єсть", "Солодке цілування", "Відрада і Утешеніє", "Іверськая" та інші.

Представлені в галереї-ризниці чудотворні образи написані в келії святителя Миколая Чудотворца на Святій Горі Афон (яка приписана до монастиря Хіландар), яка відома насельникам-іконопісцям. Ця іконописна майстерня вважається найвідомішою на Афоні. Афонські ченці при безпрестанній молитві пишуть ідентичні списки відомих чудотворних ікон, розповсюджуючи славу чудес Господніх та Його Пречистої Матері далеко за межами Святої Гори.

Подячний молебень з нагоди урочистого відкриття очолив співробітник Синодального відділу катехізаії, релігійної освіти та місіонерства УПЦ протоієрей Сергій Коцар. Також участь у молитві взяли голова Відділу релігійної освіти та катехізаії Київської епархії протоієрей Сергій Бойко, голова Відділу духовно-фізичного виховання Київської епархії протоієрей Роман Матюшенко, а також протоієрей Олександр Проченко, які ведуть постійні бесіди-лекції про православний світогляд у галереї чудотворних ікон.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua