Goloseevskaja_pustyn_MAtushka_Alipija_31_JPG_450x450_q100

У день упокоєння монахині Аліпії Предстоятель Української Православної Церкви очолить богослужіння у Голосіївській пустині

30 жовтня у Свято-Покровському чоловічому монастирі Києва "Голосіївська пустинь" (вул. Полковника Затєвахіна, 14) Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолить Божественну літургію. У цей день відзначать 27-ту річницю упокоєння монахині Аліпії (Авдєєвої) - подвижниці, особливо шанованої православними християнами в Україні. Минулого року у день преставлення матінки Аліпії монастир відвідали близько 100 тис. віруючих - киян і паломників з усієї України.

30 жовтня о 08.00 і 12.00 представники акредитованих ЗМІ зможуть пройти в усипальницю, де покоїться блаженна стариця, для відео- та фотозйомки.

О 08.15 - початок брифінгу з намісником монастиря архімандритом Ісаакієм (Андроніком).

О 08.45 - зустріч Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Онуфрія.

О 09.00 - початок святкової Божественної літургії (відеотрансляція на три екрани на території монастиря).

Близько 11.00 - початок панахиди по матінці Аліпії.

Близько 11.30 - початок трапези для паломників - роздача відомого монастирського частування на честь матінки.

Акредитація для журналістів за тел. (066) 095 14 76 або за електронною поштою alipiya.church@gmail.com Заявка має містити наступну інформацію: ПІБ представника ЗМІ, його посада, контактний телефон, електронна адреса. Акредитація на висвітлення заходів на території монастиря обов'язкова.

Монахиня Аліпія народилася 16 березня (3 березня - за старим стилем) 1905 року. Була пострижена в чернецтво в 1940-х роках в Києво-Печерській лаврі.

За покірливе несення скорбот і численні духовні подвиги Господь дарував їй дар зцілення і прозорливості.

У 1979 році монахиня Аліпія оселилася на руїнах знищеної в 1926 році Голосіївської пустелі, де несла свій духовний подвиг. Сюди до неї приходило безліч людей з проханнями про зцілення і духовну допомогу.

30 жовтня 1988 року черниця відійшла до Господа і була похована на Лісовому кладовищі міста Києва.

18 травня 2006 року з благословення предстоятеля Української Православної Церкви тіло блаженної стариці перепоховали в Голосіївському монастирі в усипальниці під храмом на честь ікони Божої Матері «Живоносне джерело».

Матінка Аліпія поки не причислена до лику святих, водночас її шанування можна порівняти з шануванням православними християнами Матрони Московської.

Дні поминання монахині Аліпії відбуваються 30 числа кожного місяця (у лютому - 28 числа), 30 жовтня, 16 березня, 18 травня, 30 серпня.

За матеріалами Центру інформації УПЦ та fotolitopys.in.ua

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua