marafon2

У Києві вперше відбувся марафон, присвячений Хрестителю Русі – рівноапостольному князу Володимиру

24 жовтня, в рамках святкування 1000-річчя преставлення святого рівноапостольного князя Володимира, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї Україні Онуфрія у Києві вперше відбувся марафон, присвячений Хрестителю Київської Русі. Пробіг розпочався біля пам’ятника Хрещенню Русі (колони Магдебурзькому праву) і включив у себе близько десяти київських храмів, розташованих на березі Дніпра – як на правому, так і на лівому його березі. Маршрут марафону був організований таким чином, аби його учасники пробігли довкола місця масового хрещення киян.

Бігуни двічі перетнули Дніпро (через Південний і Московський міст) і загальна дистанція пробігу склала 38 кілометрів (трохи менше ніж класичні 42 «марафонських» кілометри). У забігу взяли участь 25 чоловік. Серед них – як досвідчені бігуни, так і початківці.

Перед початком забігу біля пам’ятника Хрещенню Русі був звершений молебень, в якому взяли участь протоієрей Всеволод Рибчинський – настоятель київського храму святої рівноапостольної княгині Ольги, протоієрей Роман Матюшенко – голова Відділу духовно-фізичного виховання молоді Київської єпархії, та протоієрей Петро Семащук – настоятель храму прп. Феодора Освяченого. Останній є також «ідейним батьком» Свято-Володимирського марафону, та головою Єпархіального відділу по архітектурі, будівництву та охороні пам'яток церковного зодчества.

Одним з організаторів заходу виступив Паломницький Центр Української Православної Церкви, співробітники якого майже у повному складі взяли участь у забігу. «Я не професійний бігун – зізналася Маргарита Пащенко – одна зі співробітниць Паломницького Центру УПЦ, але я візьму участь у марафоні, тому що для мене це не спорт, а паломництво. Це проща навколо величезної купелі, у якій колись прийняли хрещення наші пращури».

Захід був забезпечений відповідними заходами безпеки: бігунів супроводжував автобус, автомобілі патрульної служби, та карета невідкладної медичної допомоги. Крім того, у храмах, через які проходив маршрут, парафіяни зустрічали бігунів напоями та їжею. У деяких випадках бігунів зустрічали навіть урочистими дзвонами.

Не кожен з учасників пробіг дистанцію цілком – дехто подолав лише кілька кілометрів, але фінішували всі разом там, де вранці розпочався забіг – біля пам’ятника Хрещенню Русі.

Після фінішу кожен з учасників марафону отримав пам’ятну медаль і грамоту. Винагородили і співробітників патрульної служби, які турбувались про безпеку бігунів – вони отримали у подарунок по примірнику Закону Божого та пам’ятні медалі.

Протоієрей Петро Семащук, який є автором ідеї марафону – досвідчений бігун і учасник різноманітних змагань. Це не перший випадок, коли він спортивні заходи використовує у місіонерських цілях. При київському храмі на честь прп. Феодора Освяченого, настоятелем якого є отець Петро, діє Місіонерсько-просвітницький центр «Київський Єрусалим».

Сам отець Петро, а відтепер і всі учасники марафону впевнені, що цей захід обов’язково стане щорічною традицією. Приєднатись до неї запрошують усіх бажаючих.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua