У Києво-Печерській лаврі розпочала свою роботу V Міжнародна науково-практична конференція, присвячена духовній освіті

22 жовтня у Актовій залі 45 корпусу Києво-Печерської лаври, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, розпочала свою роботу V Міжнародна науково-практична конференція "Духовна та світська освіта: історія взаємин - сучасність - перспективи". Організатором конференції, яка триватиме до 23 жовтня включно, є Київська духовна академія Української Православної Церкви.

На урочистому відкритті заходу вітальну адресу Блаженнішого Митрополита Володимира до учасників конференції зачитав Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, Ректор Київської духовної академії і семінарії, Керуючий справами Української Православної Церкви. Владика Антоній передав всім присутнім благословення Його Блаженства та виступив перед аудиторією з першою доповіддю "Реформування системи духовної освіти Української Православної Церкви на сучасному етапі".

У ході пленарного засідання виступили представники інших віщих навчальних закладів. Зокрема, з кафедри пролунали доповіді кандидата історичних наук, кандидата богослов’я, завідуючого аспірантурою Санкт-Петербурзької духовної академії священника Костянтина Костроміна "Крещение Руси: Киев, Херсонес, Тмутаракань" та доктора історичних наук, професора, заступника директора Українського інституту національної пам’яті при Кабінеті Міністрів України Дмитра Вєдєнєєва "Науковий проект Українського інституту національної пам’яті при КМ України "Зруйновані храми і монастирі" як складова державних заходів з відзначення 1025-річчя Хрещення Русі". Також відбулася презентація видань, підготовлених Київською духовною академією протягом 2013 року.

В цьому році конференцію присвячено ювілею 1025-річчя Хрещення Київської Русі. Особливу увагу на конференції планується приділити осмисленню 25-літнього періоду відродження Православної Церкви в Україні. Секційні засідання проходитимуть на території Києво-Печерської лаври за участю фахівців в галузі богослов'я, філософії, історії, педагогіки, церковної археології – співробітників духовних і світських вищих навчальних закладів України та Росії.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua