У Петро-Павлівському храмі на Нивках відбувся ритуал одягання погонів новоприйнятих кадетів

14 жовтня на свято Покрови Пресвятої Богородиці в храмі святих апостолів Петра і Павла, що на Нивках, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира відбувся урочистий ритуал одягання погонів новоприйнятих кадетів з кадетської школи-інтернат № 23 імені святого рівноапостольного князя Володимира. Урочистий акт благословення супроводжувався молебнем, який звершив настоятель храму архімандрит Аліпій (Світличний).

У вітальному слові після прочитання Євангелія він підкреслив, що положення погон на плечі кадетів символізує їх устремління до добра, оскільки погони означають чоловічу честь, а честь виховується. Виховання та самовдосконалення неможливо без живої совісті, яка пробуджується силою Божою і утримується в бадьорому стані внутрішнім благочестям.

Архімандрит Аліпій закликав педагогів і батьків бути однодумними в питанні виховання хлопчиків справжніми захисниками Вітчизни, де питання честі буде перетинатися з мудрістю, а мудрість треба просити у Неба. Головним же містком в Небо є Православна Церква.

Шістдесяти двом хлопчикам були прикріплені на плечі погони під єктенію про початок доброї справи, після чого настоятель окропив освяченою водою молодих кадетів і дав прикластися до Хреста. Діти поклали величезні букети до ікон Божої Матері і Спасителя на солею під спів Многоліття, а потім під час співу гімну "Боже великий, Єдиний" старші і молодші кадети у супроводі командирів вийшли стройовим кроком з храму. На вулиці їх зустрів передзвін. Кожному з новопоставлених кадетів були вручені невеликі ікони апостола Андрія Первозванного, а викладачам піднесені ікони Пресвятої Богородиці.

Цій традиції було покладено початок чотири роки тому і кожен раз на день вручення погон церква Первоверховних апостолів на Нивках переповнена від бажаючих бути присутніми на барвистому і зворушливому обряді. У перебігу цих чотирьох років клірики храму духовно опікують кадетів. На 2014 рік з викладацьким складом розробляється нова програма співпраці. Вже проводилися бесіди з учнями перших класів і тепер в листопаді очікуються зустрічі зі священиком у учнів 5-го і 6-го класів.

У їдальні кадетської школи встановлена ​​величезна ікона Поклоніння волхвів, дарована парафією і виділено кошти благодійників храму на тумбочки і стільці кожному кадетові в їх кімнати. Розглядається можливість оформлення в інтернаті молитовної кімнати.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua