У Свято-Вознесенському храмі молитовно відзначили пам’ять Чайковського

3 листопада, до дня 120-ї річниці з дня смерті П. І. Чайковського (25/Х-1893-25/Х-2013 ст. ст.), Верхній хор Свято-Вознесенського храму на Деміївці (регент Ганна Вовченко) під час Божественної літургії виконав твори великого композитора.

Урочиста Велика мирна єктенія вводить нас в величаву будівлю музичної думки автора. А ось потужне "Святий Боже" - цей молитовно-вимогливий крик про помилування, звернений до Творця.

Особливим релігійним ліризмом насичена "Херувимська пісня". З надзвичайною силою звучить урочисте "Вірую", передавальний одностайне настрій святих отців Вселенського Собору, які затвердили великий догмат Триєдиного Бога.

Сугуба, прохальна і малі ектенії мірно звучать, точно струмочки, що впадають у велику повноводну річку звуків.

Зосереджено-стримано проходить Євхаристійний канон "Милість Миру", що закінчується молитовним "Тобі співаємо, Тебе благословляємо, Тобі дякуємо, Господи".

Гімн Богородиці"Достойно є" слухається із винятковим насолодою - це твір особливий. Його повітряна легкість відчувається від початку до кінця; кінцеве "Тя величаємо" з чудовими переливами і повтореннями говорить про композитора - творця класичної оперної музики.

Запрічастний вірш "Хваліть Господа з небес" з нескінченно дивним Аллілуіарієм вінчає монументальну будівлю великого зодчого. Так православний християнин слухає і розуміє геніальну церковну творчість Чайковського.

 

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua