У Свято-Вознесенському храмі відзначили річницю групи самодопомоги алкозалежних

11 листопада в приміщенні Недільної школи Свято-Вознесенського храму, що на Деміївці, пройшли урочисті збори групи Анонімних Алкоголіків (АА), присвячені 2-ій річниці створення однієї з груп під назвою "Апельсин", збори якої регулярно проходять при храмі по понеділках і п'ятницях.

Перед заходом благочинний Голосіївського благочиння, настоятель храму, протоієрей Павел Кирилов та протоієрей Василій Стецяк звершили подячний молебень з нагоди ювілею групи.

На зборах були присутні більше 40 осіб - членів спільноти Анонімних Алкоголіків, їх родичів і гостей. Було запрошено представників Голосіївського районного центру соціальних служб, співробітників правоохоронних органів району та медичних працівників з персоналу київської міської наркологічної лікарні "Соціотерапія".

Під час зустрічі відбулося два виступи членів товариства, присвячених щасливому життю в тверезості. Після офіційної частини всіх було запрошено на святкове чаювання. З дня свого заснування група дала можливість одужати і стати повноцінними членами суспільства багатьом людям, які на момент приходу в АА були в безнадійному моральному, духовному і фізичному положенні. В основному, всі члени групи зберігають тверезість більше 5-ти років і стали за цей період шанованими членами соціуму.

Нагадаємо, що співтовариство Анонімних Алкоголіків - це співдружність чоловіків і жінок, які діляться один з одним своїм досвідом, силами і надіями. Листом Міністерства Охорони Здоров'я України від 25.02.2003 засвідчено, що групи Анонімних Алкоголіків та Анонімних Наркоманів належать до всесвітньо відомого руху груп самодопомоги, які допомагають у лікуванні та реабілітації хворих алкоголізмом і наркоманією, керуючись принципами та ідеями Програми одужання "12 Кроків" і "12 Традицій". Ефективність цієї програми, яка існує понад 70 років, підтверджено світовим досвідом і безліччю наукових досліджень. Програма "12 кроків" як основа реабілітації хімічно залежних застосовується в США, Польщі, Італії, Канаді та багатьох інших країнах світу. З 1991 року програма використовується і в Україні при лікуванні та реабілітації хворих, що страждають алкоголізмом і наркоманією. Її внесено в Галузеві уніфіковані стандарти медичних технологій наркологічної допомоги населенню в лікувально-профілактичних установах України, затверджених наказом МОЗ України від 27.07.98 № 226. Групи самодопомоги існують за рахунок самофінансування і не ведуть жодної господарської діяльності.

Священний Синод Руської Православної Церкви листом № 1930 від 10 липня 2000 року підтвердив, що Руська Православна Церква вважає боротьбу із згубною алкогольною залежністю надзвичайно важливою справою, що вимагає взаємодії як церковних, так і світських організацій, всіх здорових сил суспільства і підтвердив у заяві Його Святості Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Олексія II про те, що Руська Православна Церква готова на основі духовних традицій Православ'я надавати пастирську і духовно-моральну допомогу тим членам груп Анонімних алкоголіків, які такої допомоги побажають. Така готовність ще раніше вже була засвідчена в резолюції спільної наради Міністерства охорони здоров'я СРСР і Московського Патріархату і схвалена Ухвалою Священного Синоду Руської Православної Церкви від 20 лютого 1998 року.

Всі члени спільноти висловлюють глибоку подяку Громаді Свято-Вознесенського храму за підтримку в організації та проведенні груп.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua