orthodoxkhustorgua_021

В день прославлення Олексія Карпаторуського Предстоятель УПЦ звершив літургію у монастирі села Іза-Карповтлаш

21 жовтня, в день прославлення преподобного Олексія Карпаторуського (2001), Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі села Іза-Карповтлаш Хустського району Закарпатської області.

Також в цей день вшановують 100-річчя трагічного Мараморош-Сиготського процесу над православними у 1913-1914 роках. На цьому судовому процесі судили віруючих за їхнє бажання сповідувати православну віру. Головним обвинуваченим був священик Олексій Кабалюк – активний учасник руху за відродження православ’я на Закарпатті. 21 жовтня 2001 року Блаженнійший Митрополит Володимир очолив у Свято-Миколаївському монастирі прославлення схиархімандрита Олексія в лику святих.

За богослужінням, яке відбувалося просто неба, Блаженнішому Митрополиту Онуфрію співслужили: митрополити - Хустський і Виноградівський Марк, Кам‘янець-Подільський і Городоцький Феодор, Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, Тернопільський і Кременецький Сергій, Почаївський Володимир, архієпископи - Херсонський і Таврійський Іоанн, Мукачівський і Ужгородський Феодор, Чернівецький і Буковинський Мелетій, єпископи - Угольський Антоній, Бердянський і Приморський Єфрем, єпископ Ірпінський Клімент, Горлицький Паїсій (Польська Православна Церква), духовенство Хустської та Мукачівської єпархій.

Звертаючись до віруючих зі словом настанови, Митрополит Онуфрій розповів про трагічні події сторічної давнини, і наголосив на прикладі мужності та стійкості в вірі преподобного Олексія разом з іншими сповідниками.

church.ua

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua