В день шанування Казанської ікони Божої Матері митрополит Антоній звершив лiтургію в Свято-Георгіївському храмі на Залізничному вокзалі

4 листопада, в день шанування Казанської ікони Божої Матері, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній звершив Божественну літургію в храмі на честь великомученика Георгія Побідоносця Солом'янського благочиння.

Його Високопреосвященству співслужили: глава Адміністративного апарату Київської Митрополії архімандрит Віктор (Коцаба), настоятель храму та благочинний Вишневського благочиння протоієрей Василій Русинка, благочинний Солом'янського благочиння протоієрей Ярослав Шовкеник, благочинний Васильківського благочиння протоієрей Андрій Гоєнко, численне духовенство Київської єпархії.

Після завершення літургії та молебню митрополит Антоній привітав всіх зі святом Божої Матері на честь Її шанованого образу «Казанська», а також поздоровив настоятеля храму протоієрея Василія Русинка з 20-річчям священицької хіротонії.

Зокрема, Високопреосвященний владика, звертаючись до ювіляра, сказав: «Дорогий отець Василій! Для мене велика честь бути посланником нашого Предстоятеля Блаженнішого Митрополита Онуфрія, щоб служити в цьому прекрасному храмі і привітати Вас з цим ювілеєм. Цей рік для Вас особливий, адже Ви нещодавно відмітили 40-річчя свого життя, а сьогодні - 20-річчя вашої хіротонії. Рівно половину життя Ви віддали служінню біля Престолу Божого. І встигли за ці 20 років зробити стільки, що для іншого не вистачило б і довгого життя – Ви побудували чудові храми в Києві, які стали прикрасою нашого міста, як цей величний храм великомученика Георгія. Але Ви ще всі таланти, які вложив в вашу душу Господь, віддаєте служінню Господу, Його Престолу, нашому боголюбивому українському народу. І головне, що в храмах цих підноситься молитва людей, їхні думки і слова, які ідуть до Бога.

Храми потрібні для людей, і для історії, тому що кожний храм – це свідчення присутності на землі Бога. І людина, коли бачить храм, навіть далека від Церкви, вона пересвідчується в присутності Бога на землі. Тому в часи богоборчі, як ви знаєте, не тільки духовенство винищувалось, але й храми Божі, що б вони не нагадували людині, що вона смертна і має дати відповідь Богу за своє життя, про те, що людина може спокутувати свої гріхи і увійти у Життя Вічне.

Нехай Господь, дорогий отець Василій, дарує Вам ще довгі роки життя, щоб Ви завдяки Вашій чудовій життєвій енергії мали змогу зробити ще багато добрих справ для Церкви Христової і народу Божого, і рідної Батьківщини, і для спасіння своєї душі».

Митрополит Антоній від імені Його Блаженства за заслуги перед Українською Православною Церквою та з нагоди 20-річчя священицької хіротонії нагородив протоієрея Василія орденом апостола Іоана Богослова ІІ ступеня.

В свою чергу, священик щиро дякував владиці Антонію і в його особі Блаженнішому Митрополиту Онуфрію за високу оцінку його смиренного служіння і запевнив, що в подальшому буде віддавати всі сили, а якщо потребується, і життя – на благо Церкви Христової, Її Божественному засновнику Господу Ісусу Христу, та народу Божому.

Ювіляра також тепло вітали духовенство і багаточисельна паства.

Прес-служба Київської Митрополії

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua