В галереї “Соборна” проходитиме концерт, присвячений пам’яті Йогана Баха

15 грудня о 17:00 в галереї "Соборна" відбудеться концерт "Бах - глашатай світу", де прозвучать найвідоміші твори Йогана Баха: Токата і фуга ре мінор для органу, Соната для скрипки сі мінор, Прелюдії і фуги з "Добре темперованого клавіру", арії з "Страстей за Матфеєм" і кантати № 147, Адажіо з оркестрової сюїти Ре мажор.

Твори виконають Заслужені артистки України Ольга Дмитренко, Олена Шиналь, доцент консерваторії Ніна Сіваченко.

Йогану Себастьяну Баху, великому німецькому композитору, судилося жити в той час, коли розорена безупинними війнами Німеччина перебувала в процесі філософського осмислення шляху розвитку своєї нації. Були композитори, які вважали за потрібне відобразити ці ідеї в пафосною героїки з її боротьбою і натхненням, і у них це виглядало дуже переконливо. Але Бах, чужий всього зовнішнього і помпезного, в розумінні цього питання пішов зовсім іншим шляхом.

Втілення торжества духу через спілкування з Богом, а не насильство; переосмислення глибоких почуттів і переживань безлічі людей про їхні долі, а не героїчну битву з неодмінним переможним кінцем бачив він своїм завданням.

Протягом життя Баху доводилося багато їздити по своїй країні, але він ніколи не залишав її меж. Особистісна самодостатність дозволяла йому черпати натхнення в тому середовищі, в якому він був сформований і як громадянин, і як церковний музикант. Його повсякденне слідування словами і діянням Ісуса Христа, особливо заповідям любові і жертовності, бажання і вміння розкрити свою душу назустріч Святому Духу - Носію творчого начала - зробили його зрозумілим і доступним всім народам у всі часи.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua