888

В галереї “Соборна” відбудеться відкриття виставки творів родинного петриківського розпису

З 22 лютого по 2 березня в галереї "Соборна" проходитиме презентація унікальної виставки творів петриківського розпису родин Тимченко, Скицюк і Кулик. Відкриття виставки відбудеться 24 лютого о 19.00 за адресою: м. Київ, Залізничне шоссе, 3.

Марфа Тимченко (1922-2009) – українська майстриня декоративного розпису, народноий художник України, лауреат Шевченківської премії, перший лауреат премії імені Катерини Білокур. Ім’я Марфи Тимченко посідає особливе місце в історії мистецтва і культури України. Вона належала до митців, які, свято зберігаючи традиції народного мистецтва, цілеспрямовано їх розвивали. Основа творчості художниці — орнаментальне мистецтво її рідного села Петриківки, що на Дніпропетровщині. Упродовж свого життя вона створила сотні квіткових і сюжетних композицій на папері, картоні, порцеляні та полотні, спільною рисою яких є витонченість малюнка, відчуття ритму та композиційна довершеність.

Продовжувачем славних традицій Марфи Ксенофонтівни є її донька Олена Скицюк, викладач кафедри монументально-декоративного мистецтва Інституту прикладного-декоративного мистецтва і дизайну імені Бойчука, лауреат премії імені Катерини Білокур та Сергія Колоса.

На виставці також будуть представлені роботи онуки Марфи Ксенофонтівни – Олени Кулик, члена спілки Художників України і Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua