95345176_large_volxvi1

Відбулася прес-конференція з нагоди привезення в Київ Дарів волхвів

15 січня у Святій Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулася прес-конференція з нагоди привезення в Київ 24 січня Дарів волхвів – однієї з небагатьох реліквій, що пов'язані із земним життям Спасителя та збереглися до сьогоднішнього дня.

Участь у прес-конференції взяли: протоієрей Георгій Коваленко - прес-секретар Предстоятеля УПЦ; протоієрей Віктор Іващук - координатор привезення Дарів волхвів в Київ, секретар Київської єпархії по місту Київ.

Дари волхвів будуть привезені в Київ вперше. Постійне місце їхнього зберігання – монастир святого Павла, що на Святій Горі Афон в Греції.

Дари волхвів будуть доступні прочанам протягом шести діб - з 24 по 30 січня - у Святій Успенській Києво-Печерській Лаврі. В ці дні можна буде помолитися Спасителю і доторкнутися реліквії, освяченої дотиком Новонародженого Месії.

Про поклоніння волхвів, що принесли дари – золото, ладан і смирну – Богонемовляті Христу, йдеться в Євангелії від Матфея.

Згідно з переказами, відображеними в письмових візантійських джерелах, Дари волхвів разом зі Своєю чесною ризою і поясом передала Єрусалимській Церкві Сама Пресвята Богородиця. В Єрусалимі дари перебували до IV ст., а за імператора Східної Римської імперії Аркадія (395-408) були перенесені в столицю Візантії — Константинополь. В афонський монастир св. Павла реліквію було передано в 1470 р., після захоплення Константинополя турками.

church.ua

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua