Відбулося паломництво учнів недільних шкіл Оболонського благочиння

13 жовтня вихованці недільних шкіл Оболонського благочиння Києва здійснили паломницьку поїздку до Чернігова. Ініціатором заходу став представник Відділу релігійної освіти і катехізації Оболонського благочиння протоієрей Олександр Голод. Поїздка відбулася за підтримки Паломницького Центру Української Православної Церкви.

Всього у паломництві взяли участь 110 осіб. Серед них - учні з батьками недільних шкіл храмів Різдва Христового, Покровського, храму святих безсрібників Косми і Даміана, храму на честь ікони Божої Матері "Помічниця в пологах", храму на честь преподобного Серафима Саровського та учні недільної школи Хрестовоздвиженської церкви. Екскурсоводами виступили Олександр і Неонилла Ворсини - викладачі Недільної школи храму Різдва Христового.

Перед початком паломництва у храмі Різдва Христового відбувся молебень, який відправив настоятель храму протоієрей Олександр Голод. Після цього кожен з присутніх отримав благословення на подорож.

Під час паломництва діти побували в Чернігівському Успенському Єлецькому монастирі (XI ст.), де вислухали історії з життя монастиря від черниці Серафими - однієї з насельниць обителі. Найбільший інтерес у дітей викликала розповідь про преподобного Лаврентія Чернігівського - подвижника благочестя ХХ століття, який брав участь у відродженні Єлецького монастиря. В обителі до цього дня зберігаються деякі особисті речі святого. Сестри Єлецького монастиря нагодували гостей обідом, після чого група вирушила у Свято - Троїцький Кафедральний собор Чернігова.

Там паломники вклонилися мощам святителів Феодосія Чернігівського та Філарета (Гумілевського), а також мощам преподобного Лаврентія Чернігівського. У соборі було відправлено молебень священиком Олексієм Колібабою - кліриком храму Різдва Христового, який також супроводжував групу під час поїздки.

Потім прочани вирушили в Дитинець - історичний центр Чернігова, прикрашений стародавніми храмами. Там учасники поїздки оглянули Спасо-Преображенський собор (XI ст.), Борисо-Глібський собор (XI ст.), храм Чернігівського колегіуму та Катерининську церкву. Після цього паломники мали можливість прогулятися по чудовому парку.

Повертаючись до Києва, прочани відвідали храм Різдва Богородиці в Козельці. Ця церква була побудована у другій половині XVIII ст. ретельністю сім'ї Розумовських. Храм є неперевершеним шедевром церковного зодчества. Учасників поїздки супроводжувала знімальна група телеканалу "Глас" з метою створення новинного сюжету для програми "Світ Православ'я".

На завершення поїздки всі учасники висловили сподівання, що перший подібний досвід спільної прощі вихованців недільних шкіл різних храмів Києва не стане останнім. Діти та їх батьки готові зустрічатися під час паломницьких поїздок, свят, творчих вечорів та інших заходів.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua