Відділ архітектури Київської єпархії провів практичний семінар, присвячений будівництву дерев’яних храмів

25 жовтня з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира у Духовно-просвітницькому центрі «Київський Єрусалим» при храмі на честь преподобного Феодора Освяченного відбулося засідання Архітектурного відділу Київської єпархії, присвячене питанням будівництва та обслуговування дерев’яних храмів, а також безпечній експлуатації дерев’яних конструкцій.

Очолив засідання голова архітектурного відділу ієрей Петро Семащук, який привітав усіх присутніх та розповів про основні завдання та напрямки діяльності Відділу архітектури Київської єпархії.

Інспектор пожежної безпеки Ю.А. Водько в своїй доповіді роз'яснив, що найефектніша обробка деревини для забезпечення максимальної вогнестійкості дерев’яних елементів конструкції можлива лише спеціалізованими організаціями, що мають ліцензію на даний вид робіт, а також наголосив на необхідності виконання елементарних правил пожежної безпеки.

Серед доповідачів також була присутня представник німецької компанії Remmers Тетяна Ліпєц, яка розповіла про особливості обробки деревини для захисту від цвілі, грибка, синяви, комах, ультрафіолету.

Неабиякий інтерес у слухачів викликала доповідь настоятеля храму на честь святителя Миколая Чудотворця протоієрея Сергія Вінничука, який на власному досвіді переконався в необхідності спеціальної обробки деревини при будівництві храму. Він класифікував основні загрози для деревинних конструкцій та розповів про сучасні методи подолання цих проблем.

Засідання завершилося екскурсією на розкопки храму прп. Феодора Освяченого, яку провів для гостей заходу настоятель храму отець Петро Семащук.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua