Вікарії Київської Митрополії вшанували пам’ять преподобного Паїсія Величковського

28 листопада, в день пам'яті преподобного Паїсія Величковського, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, вікарії Київської Митрополії єпископ Макарівський Іларій та єпископ Фастівський Даміан звершили Божественну літургію в храмі преподобної Параскеви Сербської селища Лишня Макарівського району Київської області.

Архієреям співслужили: благочинний Бишівського благочиння, настоятель храму архімандрит Філарет (Єгоров), благочинний Білогородського благочиння протоієрей Ростислав Корчак, духовенство Свято-Введенської обителі та Київської єпархії, а також представник Православної Церкви республіки Молдова протоієрей Василій Чіобану.

Після Євангельського читання єпископ Іларій виголосив проповідь, в якій зазначив, що православна аскеза як боротьба з гріхом і пристрастями має бути притаманною не тільки ченцям, але й усім тим людям, хто бажає по-справжньому зростати у Христі. І ми маємо докладати зусиль для всебічної праці над собою.

За богослужінням молилися голова фонду "Милосердя і здоров’я" Київської обласної ради та обласної державної адміністрації Галина Єкименкова, представники обласної влади Київщини та Макарівської районної ради.

Наприкінці богослужіння духовенство звершило чин Славлення перед іконою преподобного Паїсія Величковського. За цим, відзначивши значні труди на ниві Христовій єпископа Фастівського Даміана, владика Іларій вручив йому в дар факсимільне видання Луцького Псалтиря. Гість з Молдови, протоієрей Василій Чіобану, також отримав Псалтир з рук Преосвященнішого владики.

Керуючий Макарівським вікаріатством подякував усім за співслужіння та передав благословення Предстоятеля Української Православної Церкви. Настоятель храму архімандрит Філарет висловив вдячність владикам за очолену Божественну літургію та передане благословення Його Блаженства.

Під головуванням єпископа Макарівського Іларія, голови Синодального комітету з біоетики та етичних питань Української Православної Церкви, відбувся міжнародний круглий стіл "Духовна спадщина преподобного Паїсія Величковського". Саме цього року виповнилося 25 років з дня канонізації відроджувача старечого життя на Русі. Як відомо, преподобний Паїсій народився в Полтаві у 1722 році, подвизався в монастирях України, Молдо-Валахії, Афону, а відійшов до Господа у 1794 році в Нямецькій лаврі, яка знаходиться на території сучасної Молдови.

До підготовки круглого столу долучилися настоятель парафії святителя Амвросія Медіоланського (Мілан, Італія), голова Вченої ради духовно-просвітницького центру "Ковчег" при парафії преподобної Параскеви Сербської, архімандрит Амвросій (Макар), італійський дослідник життя преподобного Паїсія Величковського Адальберто Майнарді, дослідники Полтавської місіонерської духовної семінарії, зокрема віце-ректор архімандрит Веніамін (Погребной), ієромонах Макарій з монастиря Симонопетра (Свята Гора Афон), який займається укладанням житій святих всієї Вселенської Православної Церкви, а також науковці Києво-Могилянської Академії та інших наукових центрів України та Молдови, студенти Київської духовної академії та курсанти Вищих Свято-Володимирських богословських курсів.

Таким чином, до шанування пам’яті преподобного старця Паїсія в ювілейний рік його канонізації долучилися представники тих духовних центрів і осередків, де він жив, діяв та проповідував, а також дослідники його науково-духовної спадщини.

Підсумовуючи результати роботи міжнародного наукового зібрання, владика Іларій зазначив, що духовне надбання преподобного є особливо актуальним в наш час, коли світ так потребує проповіді Христа і коли ми, православні християни, повинні навчитися жити тим, до чого через свої аскетичні труди, святоотецькі переклади й агіографічну працю закликає нас святий Паїсій.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua