Вітальне слово митрополита Бориспільського і Броварського Антонія до учасників Всеукраїнської конференції керівників та співробітників єпархіальних відділів у справах сім’ї

Вітальне слово Керуючого справами Української Православної Церкви Високопреосвященнішого Антонія, митрополита Бориспільського і Броварського, організаторам, учасникам та гостям Всеукраїнської конференції керівників та співробітників єпархіальних відділів Української Православної Церкви у справах сім’ї 

 

Ваше Преосвященство,

дорогі учасники та гості конференції! 

Прийміть щирі вітання з нагоди відкриття Всеукраїнської конференції керівників та співробітників єпархіальних відділів Української Православної Церкви у справах сім’ї.

Сім'я завжди була, є і буде духовною і матеріальною основою людської цивілізації, перлиною кожного суспільства. Загальна декларація прав людини, проголошена Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 р.,  називає сім’ю природним та основним осередком суспільства (ч.3 ст. 16).

Сім’я виконує низку дуже важливих функцій, і немає іншого соціального інституту, який би зміг її у цьому замінити. Минули століття, але сім’я не втратила своєї цінності, навпаки, на тлі різноманітних негараздів вона часто є єдиною опорою, єдиною надією на порятунок. Адже ніякі проблеми не страшні, якщо ти знаєш, що вдома тебе чекають рідні люди. Напевне, саме тому, сімейні стосунки завжди були і є предметом для дослідження істориків, психологів, соціологів, юристів, богословів тощо. Актуальним є й сьогодні обговорення проблем, які виникають у сучасних сім’ях та пошук шляхів їх вирішення, а також обмін набутим досвідом у цій сфері духовної роботи, задля чого ви й зібралися сьогодні у Києво-Печерській Лаврі, де століттями існує своя духовна чернеча сім’я.

Україна  довгий час знаходилась між східноєвропейською та західноєвропейською правовими системами. Це не могло не вплинути й на інститут сім’ї. А тому нині перед Православною Церквою постали нові проблеми щодо збереження моногамного подружнього союзу, традиційних сімейних цінностей, виховання дітей на засадах християнських чеснот. Адже саме в сім'ї дитина отримує перший соціальний і духовний досвід свого життя, який в подальшому визначає її поведінку, риси характеру, життєвий вибір. Сім'я – це те первинне середовище, де людина повинна вчитися творити добро.

Як говорив святитель Василій Великий, не великі справи угодні для Бога, а велика любов, з якою вони робляться. Сім’я ростить громадянина і виховує особистість, формує майбутнє нашої Держави і Церкви. І все це дає свої позитивні плоди, коли ґрунтується не тільки на принципах обов’язку-відповідальності, а в першу чергу, на засадах любові, милосердя, терпіння та жертовності. Усвідомлення поліфонічності сім’ї дає нам підстави говорити про неї, як про дорогоцінний камінь, кожна грань якого випромінює своє особливе світло, що в комплексі дає можливість переконатися у її духовній та соціальній сутності. Адже кожному Господь подарував неоціненний дар – сім’ю. Нам залишається зберегти її євангельські основи, захистити від нових ворогів і передати неушкодженою нашим нащадкам.

Щиро бажаю учасникам конференції, організованої Синодальним відділом Української Православної Церкви у справах сім’ї, щоб Господь благословив ваші благі починання, дарував мудрість і наснагу втілити всі добрі задуми і рішення, які, віримо, принесуть користь для наших українських сімей, Православної Церкви та нашої української Держави.

+Антоній

МИТРОПОЛИТ БОРИСПІЛЬСЬКИЙ І БРОВАРСЬКИЙ,

КЕРУЮЧИЙ СПРАВАМИ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua