Храмове свято в Білогородському благочинні

21 листопада у день свята Собору Архистратига Михаїла та інших небесних сил безплотних відзначила своє храмове свято парафія на честь Архістратига Михаїла села Білогородка Київської області.

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира святкове богослужіння очолив вікарій Київської Митрополії архієпископ Білогородський Миколай. Його Високопреосвященству співслужили вікарії Київської Митрополії: єпископ Макарівський Іларій, єпископ Фастівський Даміан; благочинний Білогородського благочиння протоієрей Ростислав Корчак, настоятель храму протоієрей Вячеслав Лазорик, а також духовенство Білогородського і Вишнівського благочиннь.

Після завершення богослужіння відбувся традиційний подячний молебень, на якому було освячено першу ікону святителя Луки, єпископа Білгородського.

Насамкінець владика Миколай подякував архієреям та священству за спільне служіння, передав усім благословення Його Блаженства і побажав милості Божої за предстательством Архистратига Божого Михаїла і по молитвах святителя Луки, єпископа Білгородського.

Святитель Лука, єпископ Білгородський, визначний ієрарх домонгольської Русі. В літописних відомостях його ім'я згадується декілька разів і йде одразу за іменем митрополита Київського. Приймав участь в освяченні Успенського собору Києво-Печерської Лаври. Преставився приблизно у 1089-1091 рр. На давньому графіті, розміщеному на стіні Софійського собору, де згадується про смерть Білогородського єпископа Луки, він названий "блаженним". Свідчення анонімного автора на стіні Софійського собору про святість святителя було підтверджено рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви про зачислення святителя Луки, єпископа Білогородського, до місцевошанованих святих нашої Церкви.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua