IMG_9920

Єпископ Бородянський Варсонофій привітав співробітників школи “Чути серцем” з 5-річчям волонтерського проекту

4 листопада недільній школі для людей з вадами слуху "Чути серцем" виповнилось 5 років. Від імені Предстоятеля Української Православної Церкви - настоятеля кафедрального собору УПЦ на честь Воскресіння Христового - Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія усіх гостей свята привітав голова парафіяльної ради собору та вікарій Київської Митрополії єпископ Бородянський Варсонофій. З нагоди святкування п’ятирічя в галереї "Соборна" було урочисто відкрито виставку картин "Барви світу тиші" талановитих нечуючих художниць – Аліни Дудник, Галини Інгули та Євгенії Коляденко.

Владика відзначив важливість недільної школи та побажав усім наснаги на подільшу діяльність на славу Божу. Також учасникам виставки та волонтерам, які на протязі усіх цих років приймали активну участь у діяльності недільної школи, єпископ Варсонофій вручив подяки за активну духовно-просвітницьку діяльність на ниві відродження та розвитку національної культури та духовності.

Проект "Чути серцем" був започаткований при Кафедральному соборі на честь Воскресіння Христового для людей з вадами слуху та волонтерів, які віддають частинку свого життя у місіонерському служінні серед нечуючих та слабочуючих людей. Першими дієвими кроками у 2010 році стало відкриття курсів жестової мови, оскільки потрібні були викладачі та волонтери, які могли б проводити заняття для глухих дітей на рідній для них мові. Потім були відкриті заняття для дітей та духовні бесіди з читаням Євангелія для дорослих.

На сьогодні недільна школа функціонує за такими напрямками: групові заняття для дітей щонеділі, індивідуальні заняття з дітьми, які мають фізичні відхилиння та потребують більшої уваги: глухі аутисти, глухі діти із діагнозом ДЦП, діти з проблемами мовлення та ін., уроки творчості та дитячого живопису, заняття для дітей з оздоровлення, в тому числі сучасні танці, читання Євангелія на жестовій мові, курси з вивчення жестової мови для батьків та усіх бажаючих, організація свят у столичних школах-інтернатах для глухих дітей та багато іншого.

За матеріалами soborna.church.ua

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua