wpid-скриншот-2015-09-26-10.04.24.png.png

Єпископ Бородянський Варсонофій взяв участь у засіданні Національної Комісії України у справах ЮНЕСКО

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія вікарій Київської Митрополії, голова Адміністративно-господарського управління УПЦ єпископ Бородянський Варсонофій взяв участь у роботі Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.

Захід відбувся 17 вересня у приміщенні Міністерства закордонних справ України під керівництвом Голови Національної Комісії України у справах ЮНЕСКО Сергія Кислиці.

Були обговоренні питання, пов’язані з підготовкою та проведенням на національному та міжнародному рівнях ювілейної дати — 70-річчя утворення ЮНЕСКО.

Окрім того, в 2015 р. виповнюється 20 років з початку діяльності Національної комісії України у справах ЮНЕСКО. Організація активно співпрацює з Українською Православною Церквою увесь цей час.

Участь представників Церкви в подібних заходах відіграє важливу роль у встановленні діалогу між власниками пам’ятників архітектури і діючими релігійними громадами. В цілому, згідно зі статистикою ЮНЕСКО, релігійні пам’ятки становлять значний відсоток, де збереження культурної спадщини є спільною метою для Церкви і держави.

«Спільна участь на постійній основі Української Православної Церкви та ЮНЕСКО, при одночасній підтримці державних структур, спрямована, насамперед, на збереження архітектурних пам’яток України, що значно сприяє популяризації українських пам’яток історії та культури у світі. Але не треба забувати, що релігійні споруди, в які б часи вони не будувалися, призначені для молитви і повинні бути наповнені молитвою. Тільки в якості органічної єдності архітектури та літургійної богослужбової практики історична спадщина минулого сприйматиметься культурним світом як безумовне свідоцтво духовного багатства українського народу в минулому і в теперішньому часі», — окреслив єпископ Варсонофій основну мету участі УПЦ у засіданнях комісії України у справах ЮНЕСКО.

news.church.ua

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua