Єпископ Боярський Феодосій очолив богослужіння престольного свята в Миколаївському храмі на Подолі

19 грудня, в день пам'яті святителя Миколая Чудотворця, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира вікарій Київської Митрополії єпископ Боярський Феодосій звершив Божественну літургію в храмі на честь святителя Миколая на Подолі (вул. Юрківська, 3). В цей день парафія храму відзначає 4 роки з дня зведення церкви.

Преосвященному владиці співслужили благочинний Подільського благочиння протоієрей Тимофій Костюченко, настоятель храму протоієрей Сергій Вінничук та духовенство столиці.

Після закінчення літургії відбулася хресна хода навколо храму, після чого єпископ Феодосій вимовив проповідь про необхідність удосконалюватися в християнській любові, маючи перед собою добрий приклад святителя Миколая.

Серед сучасної забудови неподалік від схилу гори Юрковиці археологічні дослідження у 2003-2004 рр. виявили залишки давньоруського храму ХІІ ст. Існує припущення, що тут містилася церква на честь святителя Миколая. Пам'ятку археології нині законсервовано, над вівтарною частиною встановлено хрест. Поряд із місцем розкопок, починаючи з 2008 р., відбувалися богослужіння просто неба. У 2009 р. тут на вільному майданчику було зведено новий храм зі зруба на честь святителя Миколая. Будівля споруджена за оригінальним проектом з використанням у зовнішньому та внутрішньому оформленні мотивів неоруської стилістики.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua