wpid-avatar5.jpeg

Єпископ Боярський Феодосій взяв участь у міжнародній конференції, присвяченій чернецтву на Русі

В рамках святкування 1000-річчя кончини святого рівноапостольного князя Володимира 23-24 вересня в Свято-Покровському ставропігійному жіночому монастирі Москви відбулася міжнародна богословська науково-практична конференція «Чернецтво Святої Русі: від витоків до сучасності». У чернечому форумі взяли участь 9 архієреїв, 53 архімандрита та ігумена, 73 ігумені та 47 ченців. 192 учасника з України, Росії, Білорусі, Молдови, Німеччини; а також ігумени та ігумені монастирів Греції (св. Гори Афон), Кіпру, о. Крит.

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в роботі конференції від Київської Духовної Академії взяв участь вікарій Київської Митрополії єпископ Боярський Феодосій.

Відкриваючи конференцію, намісник Свято-Троїцької Сергієвої Лаври архієпископ Феогност, який очолив президію, закликав бути гранично щирими в обговоренні проблем чернечого життя.

Києво-Печерському монастирю, як колисці чернецтва на Русі та оплоту духовного життя давньоруського народу, був присвячений виступ викладача Київської Духовної Академії вікарія Київської Митрополії єпископа Боярського Феодосія. Доповідач детально розглянув джерела, які свідчать про те, що монастир був заснований преподобним Антонієм за афонським зразком. Значна частина доповіді була присвячена ролі прп. Феодосія Печерського: введення ним Студійського спільножительного статуту стало єдиною умовою збереження чернечого общинного життя і подальшого існування Печерської обителі.

Також перед учасниками конференції з доповідями виступили архієпископ Берлінський і Германський Марк, єпископ Лідський і Сморгонський Порфирій, єпископ Борисівський і Мар'їногорський Веніамін, кандидат історичних наук, професор Ю.О. Артамонов, архімандрит Серапіон, економ монастиря Благовіщення Пресвятої Богородиці в Ормілії, подвір'ї монастиря Сімонопетра (Свята Гора Афон), настоятелька монастиря ікони «Живоносне джерело» Хрісопігі в Хан'ї (о. Крит, Греція) ігуменя Феоксенія, ігумени та ігумені інших чернечих обителей.

У ході конференції ченці мали можливість задавати питання доповідачам та обговорювати насущні проблеми монастирського життя. Також у ході роботи конференції було проведено круглі столи на теми: "Батьківське ставлення до братії і управління монастирем" (для ігуменів) та "Материнське ставлення до сестер і управління монастирем" (для ігумень).

На завершення форуму був прийнятий підсумковий документ.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua