Єпископ Фастівський Даміан звершив літургію на батьківщині Димитрія Ростовського в день його пам’яті

10 листопада, в день пам’яті святителя Димитрія Ростовського, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія єпископ Фастівський Даміан, вікарій Київської митрополії, звершив Божественну літургію на батьківщині святителя - у містечку Макарів. Богослужіння відбулось в храмі на честь пророка Божого Ілії, який має приділ на честь святителя Димитрія.

Його Преосвященству співслужили: благочинний Бишівського благочиння архімандрит Філарет (Єгоров), настоятель храму протоієрей Андрій Ярош, духовенство Макарівського вікаріатства, братія Свято-Введенської обителі, гості парафії у священному сані.

За богослужінням молилися депутати Макарівської районної ради, представники органів місцевого самоврядування.

Після Євангельського читання прес-секретар Макарівського вікаріатства архімандрит Філарет (Єгоров) промовив проповідь, у якій розповів про життя, подвиги та духовну спадщину святителя Димитрія Ростовського. Отець архімандрит звернув особливу увагу на дитячий період життя святого у Макарові. Як відомо, майбутній святитель народився тут у 1651 році в сім’ї Савви Туптала, якого незабаром в Макарові було обрано сотником. Згодом родина переїхала до Києва.

По завершенні Божественної літургії відбулась хресна хода навколо храму з ракою з часткою мощів святителя.

Єпископ Даміан привітав настоятеля та парафіян з днем пам’яті ростовського святителя та зауважив, що ми повинні наслідувати приклад його життя і, вподобляючись йому, жити євангельським духом, постійно зростаючи у християнських чеснотах. Також Його Преосвященство передав благословення Предстоятеля Української Православної Церкви.

Настоятель парафії подякував владиці за звершену літургію та передане благословення Його Блаженства.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua