IMG_5004

Єпископ Ірпінський Климент взяв участь у зустрічі з Послом Королівства Нідерланди з прав людини

19 лютого в приміщенні Церковно-археологічного кабінету Київської духовної академії відбулася зустріч представників Синодальних відділів Української Православної Церкви з Послом Королівства Нідерланди з прав людини паном Кейсом ван Бааром.

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія у зустрічі взяли участь вікарій Київської Митрополії і голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ єпископ Ірпінський Климент, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич, співробітник ВЗЦЗ УПЦ Денис Лозінський, а також голова Юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов.

Високоповажного гостя супроводжували пані Мінке ван дер Сар, співробітник політичного департаменту Європейського департаменту Міністерства закордонних справ Нідерландів (Гаага), та пані Катерина Осташкова, співробітник політичного відділу Посольства Королівства Нідерландів у Києві.

Головною темою зустрічі було обговорення стану дотримання прав віруючих в Україні. У ході розмови пану Послу було розказано про конкретні випадки порушення прав віруючих УПЦ у західних областях нашої країни. Зокрема, серед іншого була згадана ситуація з храмом у с. Птича, що на Рівненщині, де місцева релігійна громада УПЦ виграла два суди щодо права власності на храм, проте рішення цих судів не виконуються як органами місцевої влади, так і представниками «УПЦ КП», які продовжують спроби силового захоплення храму. А відтак парафіяни УПЦ не можуть користуватися своїм храмом.

Єпископ Ірпінський Климент також зауважив, що єдиним бажанням Української Православної Церкви є реалізація конституційних прав віруючих. Наша Церква з повагою відноситься до власності інших конфесій та релігійних організацій, і хотіла б, що б ця повага була симетричною, – відзначив представник УПЦ. Нідерландському дипломату були передані друковані та відео- матеріали, де зафіксовані згадані порушення.

Ознайомившись із ситуацією, пан Кейс ван Баар зауважив, що про неефективність виконавчої влади в Україні знає з власного досвіду. «Ваш досвід і мій досвід свідчить про те, що верховенство права у вашій країні не дотримується», ― зазначив він і додав, – для мене така ситуація незрозуміла: як рішення, що приймаються судом, не виконуються?».

Пан Посол запевнив, що буде докладати зусиль на міжнародному рівні для виправлення цієї ситуації.

news.church.ua

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua