021-vi

Єпископ Макарівський Іларій очолив богослужіння на честь місцево шанованого образу Божої Матері у селі Бишів

14 травня, в день шанування Андроніківської ікони Пресвятої Богородиці, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія єпископ Макарівський Іларій, керуючий Макарівським вікаріатством, звершив Божественну літургію в храмі Покрови Божої Матері у селі Бишів. Саме тут перебуває місцево шанований список чудотворної Андроніківської ікони.

Перед початком богослужіння перед цією іконою було звершено мале освячення води. Преосвященнішому владиці співслужили: благочинний Бишівського благочиння архімандрит Філарет (Єгоров), настоятель храму протоієрей Петро Подунайчук, клірики Макарівського вікаріатства, священнослужителі Київської та Бориспільської єпархій.

За богослужінням молилися сільський голова с. Бишів Олег Мірошкін, представники місцевих органів самоврядування, депутати Макарівської районної ради. З радістю помолилися перед образом Пресвятої Богородиці вихованці місцевого дитячого садку та учні Бишівської загальноосвітньої школи, які прийшли до храму разом зі своїми вихователями та учителями.

Після Євангельського читання єпископ Іларій виголосив проповідь, у якій підкреслив, що Божа Матір є для нас взірцем служіння Богові і ближнім. Після сугубої єктенії архієрей возніс молитви за мир в Україні.

По завершенні Божественної літургії відбувся чин Славлення перед Андроніківською іконою Пресвятої Богородиці з піднесенням молитви до Матері Божої.

Владика передав привітання та благословення Предстоятеля Української Православної Церкви та подякував усім за молитви, а священнослужителям - за сумлінне служіння на ниві Христовій.

Архімандрит Філарет попросив передати слова щирої сердечної любові Блаженнішому Митрополиту Онуфрію та подякував за звершену Божественну літургію та передане благословення Його Блаженства. Настоятель храму протоієрей Петро зазначив, що вперше у Бишеві на такому високому духовному рівні вшановується місцево пошанована ікона.

У благословення від архієрея присутні отримали ікони. Усіх було окроплено святою водою.

Цього ж дня єпископ Іларій відвідав місцевий Історико-краєзнавчий музей села Бишів, який розташований у Бишівській загальноосвітній школі. Його Преосвященство поспілкувався з директором, вчителями та учнями, привітав усіх зі святом на честь Андроніківської ікони Пресвятої Богородиці.

makariv-vikar.kiev.ua

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua