P8270125-vi

Єпископ Макарівський Іларій відвідав міжнародну наукову конференцію в Італії

З 24 по 27 серпня з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія єпископ Макарівський Іларій, голова Синодального комітету з біоетики та етичних питань Української Православної Церкви, керуючий Макарівським вікаріатством, відвідав міжнародну наукову конференцію у місті Ріміні (Італія) на запрошення організаторів.

Разом з владикою участь у заході взяли прес-секретар Макарівського вікаріатства, співробітник Відділу благодійності та соціального служіння Української Православної Церкви архімандрит Філарет (Єгоров), викладач національного університету "Києво-Могилянська Академія" та Паризького університету Сорбонни Костянтин Сігов, викладач Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна та кількох навчальних закладів Європи Олександр Філоненко, інші науковці та соціальні волонтери з України.

Конференція під назвою "Мітинг", тобто "зустріч", покликана показати християнську присутність в культурі, політиці, економіці та інших сферах суспільного життя, створити простір для спілкування у вирішенні викликів часу. Захід збирає щорічно близько 800 тисяч небайдужих людей. В першу чергу - науковців, богословів, митців, державних діячів Італії, до яких приєднуються запрошені з різних країн світу.

Наукове зібрання проходило на території експоцентру і об’єднало в собі різні формати: виставки, лекції, семінари, дискусії, концерти, вистави, навіть спортивні заходи.

Організатором коференції виступив християнський рух Італії  "Спілкування та звільнення", а темою цьогорічного форуму стало: "До окраїн Землі та існування: доля не полишила людину саму". Під окраїнами, периферіями, можна розуміти і окраїни географічні - як, наприклад, це було представлено на виставках "З окраїн християнства Ефіопія підносить свої руки до Бога" або "Притчі Сходу. Християнство і виклики нового тисячоліття", присвячена Арменії, і окраїни історичні - як виставка "З глибин віків: витоки спілкування та громади у давній Сирії"; окраїни суспільно-політичні - виставка "Випромінюючи красу. Новий початок на краю Землі" про сучасний стан Єгипту, окраїни наукові - виставка "Дослідники". Було представлено й чимало виставок меншого масштабу, що зовсім не означає їхнє менше значення.

Єпископ Іларій під час зустрічей з учасниками з різних країн світу розповідав про роботу Комітету з біоетики та етичних питань. Окрему увагу було приділено соціальному служінню, яке звершується в Макарівському вікаріатстві.

Владика разом з архімандритом Філаретом  відвідав Центр реабілітації наркозалежних "L'imprevisto" (укр. - "несподіваність"), який знаходиться неподалік від Ріміні у місті Пезаро. Вони ознайомилися з його досягненнями та розповіли про роботу центру реабілітації наркозалежних в Україні, до якої підключаються священнослужителі Макарівського вікаріатства, надаючи духовну допомогу тим, хто її потребує.

Єпископ Макарівський передав поклін і привітання організаторам Мітингу від Блаженнішого митрополита Онуфрія. Також Преосвященніший владика зазначив, що досвід подібних зустрічей є необхідним для Італії і може поширюватися для інших країн як чудовий майданчик для діалогу між представниками різних галузей науки, державними діячами, богословами, священнослужителями і взагалі зацікавленими людьми з метою підняття та вирішення різноманітних етичних, соціальних та гуманітарних питань.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua